Tę wiosnę zapamiętamy na długo…

przymrozki 2024

Wiosna 2024 przyniosła wiele zaskoczeń. Zaczęło się od wczesnego startu wegetacji, a następnie nadeszła fala przymrozków trwająca tydzień. A teraz okazuje się, że poranne spadki temperatury będą towarzyszyć nam jeszcze  do końca kwietnia. Obecnie zdarzają się również punktowe opady gradu…

Niedzielny poranek ujemne temperatury do nawet -5 stopni przyniesie miejscami na zachodzie kraju oraz na zachodzie woj. łódzkiego. Niewielki przymrozek do -1 stopnia chwyci na Mazurach, zachodzie Mazowsza, w centrum woj. łódzkiego oraz na Górnym Śląsku. Przy gruncie temperatura może spaść poniżej -6 stopni Celsjusza.

Tym razem w zagłębiu sadowniczym na Mazowszu, ale również w Małopolsce i Kotlinie Sandomierskiej nie będzie przymrozków. Dla odmiany między Kielcami a Warszawą wystąpią silne opady deszczu, a w niedzielny poranek również śniegu.

Zatem tej nocy przymrozki ominą centralną Polskę, zwłaszcza zagłębia produkcji sadowniczej. Niemniej niepokoją prognozy na przyszły tydzień. Już teraz dla wielu rejonów prognozuje się -3 czy -4 stopnie Celsjusza na wysokości 1,5 m, co naprawdę może budzić obawy.

1 KOMENTARZ

  1. Już w zeszłym roku wszystko zmarzło +zgnojone sady.Jablek nie ma i ceny też.czy ktoś się zastanowil dlaczego???czy nie ma czasu pomyśleć bo dosadza?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here