Trzy nowe odmiany klubowe we Włoszech

cosmic crisp apple

Podczas gdy w Polsce uprawa odmian klubowych praktycznie nie istnieje na skalę towarową, to Włosi rozszerzają liczbę uprawianych odmian klubowych. Niedawno zaprezentowano 3 odmiany, które będą uprawiane w Południowym Tyrolu.

COSMIC CRISP® – „Niebiański smak z każdym kęsem”

Odmiana wychodowana w USA, z którą amerykańscy sadownicy wiążą ogromne nadzieje. Włochy są pierwszym krajem poza USA, gdzie odmiana będzie uprawiana. Fakt ten wywołał niezadowolenie wśród producentów w stanie Waszyngton. Owoce są twarde i soczyste. Smak określany jako niezwykły, przypominający w pewnym sensie owoce egzotyczne.

GIGA® – „Niezwykle smaczne”

To parchoodporna odmiana wychodowana w Belgii. Konsorcjum VOG jest pierwszą firmą w Europie, która wprowadza odmianę do produkcji i sprzedaży w Europie. Charakteryzuje się bardzo intensywnym, słodko-kwaśnym smakiem z posmakiem banana i miodu.

RED POP® – „Mała wielka słodycz”

Włoska odmiana, do której prawa mają konsorcja VOG i VIP. Jest parchoodporna. Charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami przechowalniczymi i bardzo słodkim, soczystym miąższem.

W procesie hodowli stosuje się nazwy robocze lub numery dla każdej odmiany, nad którą trwają prace. Następnie są one zmieniane na łatwiejsze do zapamiętania nazwy handlowe. Do tego dochodzi logotyp, hasło i marketing. Ostatecznie więc Ipador to Giga, WA38 to Cosmic Crisp, a CIVM49 to Red Pop.

 

Źródło: vog.it

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here