Trzymetrowe konopie uprawiali w sadzie – zatrzymano 3 mężczyzn

sad

W ubiegłym tygodniu policjanci z Puław znaleźli plantację konopi w sadzie jabłoniowym oraz 14 kilogramów suszu marihuany. Zatrzymani zostali 22-latek z powiatu puławskiego oraz dwaj mieszkańcy powiatu opolskiego w wieku 24 i 34 lat.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Puławach kontynuując swoje działania wymierzone w przestępczość narkotykową zabezpieczyli kolejne narkotyki. Tym razem ujawnili i zabezpieczyli ponad 14 kilogramów suszu marihuany! Do sprawy zatrzymali trzech mężczyzn – jednego z powiatu puławskiego i dwóch z opolskiego. 

Realizując działania w tej sprawie, policjanci przeszukali posesję zajmowaną przez 22-latka ujawniając u niego pół kilograma suszu marihuany oraz dwie posesje na terenie powiatu opolskiego. Tam z kolei, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli ponad 13 kilogramów suszu marihuany oraz  krzewy konopi innych niż włókniste. Susz znajdował się w plastikowych wiadrach w budynku gospodarczym, natomiast prawie trzymetrowe krzewy konopi rosły w sadzie, między drzewami jabłoni.

Na poczet przyszłych kar zabezpieczono od podejrzanych ponad 10 tysięcy zł. Wszyscy zatrzymani trafili najpierw do policyjnego aresztu, a po wykonaniu czynności procesowych w sprawie, m.in zbadaniu zabezpieczonego suszu, mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Puławach. Na podstawie zebranego przez funkcjonariuszy materiału 22, 24 i 34-latek usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków, 34-latek dodatkowo uprawy konopi innych niż włókniste oraz wytwarzania z nich środków odurzających. Decyzją puławskiego Sądu, wszyscy podejrzani zostali tymczasowo aresztowani. 

 

źródło: puławy.policja.gov, zdjęcie poglądowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here