U naszych wschodnich sąsiadów temperatura spadła dziś nawet do -7°C

przymrozek

Dzisiejsza noc na wschodzie lokalnie mogła być tragiczna w skutkach. Temperatury spadły nawet do -7°C w centralnej części kraju.

Pierwsze doniesienia o dotkliwych spadkach temperatury na wchodzie

Wielu ukraińskich sadowników informuje od rana na łamach swoich mediów społecznościowych o wystąpieniu dotkliwych przymrozków. Duży plantator borówek podzielił się danymi ze swoich stacji pogodowych. W centralnej części kraju (między Kijowem i Żytomierzem) temperatura spadała poniżej zera już około 22:00. Nad ranem czujniki wskazywały od -4 do -7°C. Zatem w tym przypadku nie był to przymrozek, a mróz. Podobny przebieg miała tragiczna noc na Powiślu Lubelskim z 22 na 23 kwietnia.

Dziś o poranku najzimniej było w centralnej części kraju. Tamtejsi youtuberzy z branży informują o spadkach temperatur nawet do -10°C. Na wchodzie kraju temperatura spadła do -7/-9°C. Nie mamy powodów, żeby im nie wierzyć, niemniej w sieci nie ma jeszcze dokładniejszych publikacji podsumowujących przebieg dzisiejszej nocy na terenie całego kraju. Na razie opieramy się jedynie na pierwszych doniesieniach od sadowników.

To nie był ani pierwszy, ani ostatni przymrozek

Jeśli chodzi o prognozy pogody dla Ukrainy to jeszcze dwie kolejne noce nie będą łaskawe dla tamtejszych sadowników. Jutro i pojutrze, w centralnej i zachodniej części kraju temperatura znów może spaść do do -5°C przy gruncie.

Warto dodać, że dla tamtejszych producentów była to kolejna noc z przymrozkami tej wiosny. Spadki temperatury były notowane kilka razy w kwietniu i na początku maja. Niemniej wystąpienie tak niskich temperatur w połowie maja może mieć tragiczne skutki, czego nie ukrywają tamtejsi sadownicy. O ogromnych stratach w uprawach rolnych w wyniku ostatnich przymrozków informują także rosyjskie portale o tematyce rolniczej.

3 KOMENTARZE

  1. No, chyba się rozpłaczę… Może niech się wezmą za uprawę kwiatów, jak to jeden Ukrainiec radził nam na Farmerze…

  2. I marihuany….tak nam doradzali więc niech teraz sami się za to biorą …mam nadzieję,że Polacy przejrzeli już na oczy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here