Ursus C-330M TURBO w uprawie jabłoni i borówki [Video]

Ursus c330

Kultowa trzydziestka państwa Bednarków pomimo upływu lat świetnie się prezentuje. Obok wyglądu, ostatnie przeróbki to również większa moc i wyższy moment obrotowy. Sadownicy planują w przyszłości kolejne modernizacje.

Ciągnik prezentowany na filmie pracuje w jednym gospodarstwie od 21 lat. Pan Robert oddał go kilka tygodni temu do warsztatu na kapitalny remont silnika. Mechanik namówił go na zamontowanie turbiny i rozbudowę hydrauliki. Właściciel się zgodził i jak podkreśla, nie żałuje decyzji.

Obok przyrostu mocy rzędu kilku koni mechanicznych największa korzyść w poczciwym Ursusie C-330, to większy moment obrotowy. Silnik znacznie szybciej „wchodzi” na obroty. Ponadto pracuje znacznie bardziej dynamicznie.

Wcześniej ciągnik był w gospodarstwie używany do lżejszych prac. Po tuningu doskonale radzi sobie z opryskiwaczem, kosiarką czy talerzówką. Panowie Adam i Robert planują w przyszłości zwęzić ciągnik, aby lepiej sprawdzał się na plantacji borówki amerykańskiej. Więcej w materiale wideo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here