W Chinach ruszają imprezy promujące polskie jabłka

12 grudnia w Chongqing firma Jinguoyuan Trading Co., Ltd wraz z Appolonia Sp. z o.o. zorganizowały uroczystość promocyjną z okazji dostawy pierwszej partii jabłek z naszego kraju do Chin.


W imprezie promocyjnej, która zgromadziła ponad sto osób, uczestniczyli przedstawiciele zarządów obu firm, jak też reprezentanci zrzeszeń gospodarczych z branży owocowej ChRL, przedstawiciele kierownictwa CCPIT Chongqing, Komisji Handlu, Strefy Wolnego Handlu i licznych firm zarówno z zachodniej części Chin, jak i m.in. z Szanghaju. W spotkaniu uczestniczyła również Konsul Generalna z Chengdu Katarzyna Wilkowiecka.

Na początku listopada firma Appolonia podpisała porozumienie z chińskim partnerem z Chongqing. To pierwsza dostawa owoców z Polski do Chin (drogą lotniczą), w styczniu, już drogą morską, dotrą większe ilości jabłek, które trafią do supermarketów.

Na program uroczystości składała się konferencja prasowa dla przedstawicieli mediów oraz seminarium promocyjne adresowane do firm z branży handlu i dystrybucji, w ramach którego przedstawiciele firmy Jinguoyuan poprzez prelekcje, filmy i prezentacje przedstawili walory polskich owoców oraz potencjał polskiego przemysłu owocowego. Po sesji informacyjnej odbyła się degustacja polskich owoców.

W przyszłym roku planowane są działania promocyjne w kolejnych dużych aglomeracjach Chin.

Źródło: Portal Promocji Eksportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here