W nadchodzących dniach będzie silnie wiało

Red Joanprince odmiana jabłoni

Głęboki układ niskiego ciśnienia, który przyniósł wichury na zachodzie Europy słabnąc zbliża się do Polski. Możemy spodziewać się jednak silnego wiatru. 

Jego skutki odczuwać zaczniemy w środę, kiedy w południe prędkość wiatru rozpędzi się do 55 km/h na zachodzie, północy i w centrum kraju. Wieczorem silne porywy wiatru do 70 km/h wystąpią na całym zachodzie, wschodzie, północy i w centrum kraju. Nieco słabiej do 50 km/h powieje na południu kraju a zupełnie bezwietrznie będzie na Suwalszczyźnie.

W czwartek silny wiatr rozleje się już po całym kraju. Na północy dodatkowo pojawi się cofka, o wybrzeże rozbijać się będzie pierwszy w tym sezonie późno letnim sztorm.

Oprócz wiatru pojawią się zarówno w środę, jak i czwartek liczne przelotne, silne opady deszczu. Sucho i pogodnie powinno być na południu kraju, natomiast najwięcej opadów na Pomorzu Zachodnim i wybrzeżu.

W środę na termometrach jeszcze od 17 stopni na Pomorzu Zachodnim do 23/25 stopni w centrum i na wschodzie i aż 28 stopni na południu. W czwartek na północy, wschodzie, południu i w centrum już zaledwie 17/20 stopni. Na zachodzie nieco cieplej, do 22 stopni.

Silny wiatr może strącać owoce z drzew, a nawet łamać obciążone od owoców gałęzie drzew, jak i krzewów owocowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here