W Polsce rejestruje się więcej nowych i używanych ciągników niż przed rokiem

używany ciągnik sadowniczy

Dane z systemu CEPIK ukazują, że w Polsce rejestruje się coraz więcej nowych i używanych ciągników. Dane te mogą dziwić z punktu widzenia złej koniunktury w branży sadowniczej. Mówimy bowiem o wzrostach na poziomie 35 – 39% rok do roku.

W listopadzie tego roku zarejestrowano 1064 sztuk nowych ciągników. To mniej o 124 szt. niż przed miesiącem, ale to kolejny miesiąc, kiedy ilość rejestracji przekracza tysiąc sztuk. W sumie od początku roku zarejestrowano 12 447 sztuk nowych ciągników. To
o 3523 sztuk więcej niż w tym samym okresie rok wcześniej. Wzrost w stosunku do zeszłego roku wynosi 39 %. Dane te mogą dziwić z punktu widzenia złej koniunktury w branży sadowniczej. Niemniej zdecydowana większość rejestrowanych maszyn to ciągniki rolnicze.

W przypadku nowych ciągników najpopularniejsze marki w tym roku to: New Holland z 2267 rejestracjami. Drugie miejsce utrzymuje marka Kubota – 1447 sztuk nowo zarejestrowanych ciągników. Podium zamyka John Deere z ilością 1295 sztukami.

Rolnicy w Polsce kupują i rejestrują także więcej ciągników używanych w porównaniu z ubiegłym rokiem. Na rynku wtórnym od początku roku zarejestrowano 18 388 sztuk, zatem mówimy o wzroście na poziomie 35,8%. Na rynku maszyn używanych nadal liderem pozostaje John Deere.

źródło: Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych. Sprzedaż ciągników rolniczych w Polsce wg danych CEPiK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here