W sprzedaży pojawiły się pierwsze odmiany jabłek z nowego sezonu

geneva

Zbiory jabłek w 2022 roku sadownicy rozpoczynają tradycyjnie od odmiany Geneva. Ceny pierwszych partii niestety bardzo szybko spadły.

Sadownicy od środy dostarczają na rynek pierwsze, niewielkie partie odmiany Early Geneva. W przyszłym tygodniu podaż będzie się stopniowo zwiększać. Pod koniec lipca natomiast do sprzedaży będzie trafiać słynna Papierówka (Oliwka Inflancka).

Pomimo faktu, że podaż pierwszych, letnich jabłek jest na razie niezwykle niska, to ceny bardzo szybko spadły. Jeszcze przedwczoraj sadownicy sprzedawali skrzynkę za 50 – 60 złotych (3,33 – 4,00 zł/kg). Dziś cena spadła nawet poniżej 30 zł za 15 kilogramową skrzynkę.

Równocześnie spotkamy się z pierwszymi ofertami zakupu tych jabłek przez firmy handlowe. Jedna z nich, która działa w zagłębiu grójeckim oferuje ceny od 2,50 wzwyż (w zależności od jakości) właśnie za wczesne odmiany. Informowanie o zakupie przed pełnią zbiorów ma na celu zabranie odpowiedniej ilości dostawców i potrzebnego do skompletowania zamówień wolumenu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here