W tym sezonie mniej ofert kupna za wagę w skrzyni

ceny jabłek w Holandii

Chociaż na początku tegorocznych zbiorów zdecydowanie najwięcej rozmawiamy o cenach jabłek to warto zwrócić uwagę na inny, negatywny trend. Mianowicie na mniejszą liczbę ofert kupna jabłek za wagę w skrzyni.

W porównaniu z ubiegłorocznym początkiem sezonu możemy zaobserwować mniejszą liczbę ofert kupna jabłek za wagę w skrzyni. Ten sposób handlu dotyczy przede wszystkim najpopularniejszych odmian na rynkach eksportowych, czyli Gali, Goldena i Red Deliciousa.  Oczywiście, mowa o owocach o wyrównanej, wysokiej jakości.

Jednak takich ofert jest w tym sezonie mniej i nie wynika to w żadnym stopniu ze spadku jakości, lecz specyfiki tego sezonu i polskich realiów w handlu jabłkami. Niskie ceny jabłek zachęcają nabywców na bardziej zyskowne z ich punktu widzenia kupowanie jabłek na sortowanie.

Gdy natomiast podaż jest mniejsza, a popyt ze strony odbiorców końcowych wyższy, wówczas przybywa takich ofert (za wagę w skrzyni). Konieczność skupienia towaru jest wówczas ważniejsza niż maksymalizacja zysków dzięki sortowaniu.

Podsumowując, to podaż jabłek, a nie ich jakość decyduje o ilości ofert kupna za wagę w skrzyni. Jest to zdecydowanie negatywnym zagadnieniem. Na koniec warto podkreślić, że w Polsce nie brakuje jabłek najwyższej jakości. Kupujący, który chce takie owoce nabyć nie będzie miał żadnych problemów z zakupem dowolnej ilości. Wszystko zależy od ceny.

2 KOMENTARZE

  1. Tak? A na jakiej podstawie autor tak uwaza? Info znow z jakiejś pseudo grupy? Tuz przed sezonem jeden z „doradcow” pewnej grupy juz pokazywał przesyt jablek w sadach. Dużo jest ale odpadu. Deseru w sam raz i trzeba za niego zapłacić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here