Według prognoz listopad zapisze się jako miesiąc suchy i ciepły

jesien pogoda

Zima zapukała już do Azji i Ameryki Północnej. W Europie dla odmiany pogoda wiosenna. Po wyjątkowo suchej zimie, wiośnie i lecie, jesień w większości Europy przynosi niskie sumy opadów.

Podczas gdy w Europie panuje niezwykle ciepła pogoda to w Rosji, środkowej i wschodniej Azji pojawiła się już zima. Tęga zima z temperaturami na poziomie -20/-15 stopni zadomowiła się również na rolniczych terenach Kanady, w rejonie Edmonton. W najbliższych dniach zimowa aura za Oceanem zacznie obejmować swoim zasięgiem również północną i zachodnią część Stanów Zjednoczonych.

W Europie w najbliższych trzech tygodniach widać dominację bardzo ciepłych mas powietrza. Niestety, po bardzo suchych ostatnich miesiącach na wschodzie, zachodzie i w centrum Europy nadal mało pada. Zupełnie inaczej jest na południu Europy, gdzie nad ciepłymi wodami Morza Śródziemnego często powstają niże z opadami deszczu.

Według prognoz listopad zapisze się w Polsce jako miesiąc suchy i bardzo ciepły. Dopiero w grudniu możemy liczyć na zmiany. Mroźne powietrze z USA docierając nad obszar ciepłych wód prądu Zatokowego Golfsztrom pobudzi intensywne parowanie, co doprowadzi do powstania niżów, które zaatakują Europę, przepędzając układy wyżowe z wysokimi temperaturami. Bardzo często po przejściu kilki takich niżów napływa chociaż na kilka dni powietrze z północy przynosząc epizod zimowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here