Wiśnie na tłoczenie – mniejsi pośrednicy oferują 1,30 zł/kg i więcej…

cena wiśni na tłoczenie

Sezon zbioru wiśni idzie pełną parą. O ile na rynku wiśni na mrożenie od tygodnia nie dzieję się nic,  to na rynku wiśni na tłoczenie wyraźnie widać poruszenie i coraz większą konkurencję wśród firm pośredniczących w handlu owocami do przetwórstwa.

Mniejsze, często jednoosobowe firmy oferują obecnie za wiśnie na tłoczenie od 1,30 do 1,50 zł za kilogram. Mowa tu o owocach otrząsanych w kisten. Dodatkowo firmy te oferują przywiezienie swoich opakowań, odbiór towaru od producenta, jak również płacą gotówką. Część większych firm nie może sobie na to pozwolić ze względu na większe koszty wynikające między innymi z większej floty aut ciężarowych.

Z punktu widzenia sadowników jest to trend zdecydowanie pozytywny. Większa konkurencja ze strony kupujących (w tym wypadku pośredników) to możliwość sprzedaży po nieco wyższych cenach. Z drugiej strony, gdyby nie rosły ceny na zakładach, to nie rosłyby ceny u pośredników. W przypadku zapotrzebowania na dany surowiec, którym w tym momencie jest wiśnia na tłoczenie, duża konkurencja wśród pośredników wpływa również w niewielkim stopniu na wzrosty cen na zakładach.

Obecna sytuacja jest niezwykle ciekawa. Miejscami różnica między ceną wiśni na mrożenie, a wiśnią na tłoczenie wynosi zaledwie od 20 do 30 groszy. Naszym zdaniem jest bardzo prawdopodobne, że jeśli mroźnie będą chciały kupować owoce, to będą zmuszone podnieść ceny ze względu na sytuacje rynkową. Od kilku dni ceny wiśni na mrożenie nie zmieniają się i są na poziomie od 1,60 do 1,70 zł za kilogram.

 

1 KOMENTARZ

  1. Mam takie pytanie Czy was producenci a w tym momencie nazwę was badylażami po….ło po takiej cenie sprzedawać jak pracownik bierze o min 100%wiecej z kila od was Pokazujcie dalej ile dacie wytrzymać oby wam zdrowia wystarczyło. Przetwórnię dadzą radę bo marża musi być a my co oby sprzedać jak Z jabłkami po 6 gr jeszcze by się w kolejce pozabijali . Zdrowia życzę 😁

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności