Z czego wynikają tak niskie ceny Klapsy w hurcie?

Klapsa ceny

Sadownicy, którzy pod koniec minionego tygodnia oferowali swoje owoce na rynku w Broniszach informują, że Klapsa bywała niesprzedawalna. Z czego to wynika?

Pod koniec minionego tygodnia 20-kilogramowa skrzynka Klapsy (Faworytki) była wyceniona przez sprzedających poniżej poziomu 40 zł, czyli poniżej poziomu 2,00 zł/kg. Sadownicy informują nas o transakcjach na poziomie 35 zł za skrzynkę (1,75 zł/g). 

Zdaniem naszych rozmówców tak niskie ceny nie wynikają z rekordowej podaży, lecz z małego popytu ze strony kupujących. W związku z powyższym sadownicy starali się oferować gruszki po coraz niższych cenach, jak się okazuje bezskutecznie. To kolejny przykład potwierdzający tezę, że obniżanie cen nie skutkuje zwiększeniem sprzedaży…

Hurtownicy i detaliści stale pytają o Konferencję i to właśnie od tej odmiany chcą rozpocząć handel gruszkami w tym sezonie. Na rynkach hurtowych można spotkać już pierwsze partie Konferencji. Ceny wyklarują się w drugim tygodniu września, gdy jej podaż będzie większa. 

1 KOMENTARZ

  1. Klapsa jeśli tego dnia co kupiona musi być sprzedana inaczej nie nadaje się do sprzedaży i to jest odpowiedź. Bardzo duże straty podczas sprzedaży to jak z jabłkami Genewa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here