Zakłady wznawiają produkcję po przerwie. Ceny surowca nieznacznie niższe

ceny jabłek przemysłwoych

Po przerwie świątecznej prace rozpoczynają pierwsze zakłady przetwórcze. W związku z tym wznawiany jest skup i handel surowcem. Ceny są nieco niższe od tych sprzed świąt.

Wybrane zakłady przetwórcze rozpoczynają pracę po przerwie świątecznej. W związku z tym przedsiębiorcy rozpoczynają skup jabłek. Chodzi o tak zwany „mokry przemysł” do produkcji koncentratu jabłkowego. Pozostałe zakłady rozpoczną produkcję „pełną parą” po najbliższym weekendzie. Dopiero wówczas wyklaruje się sytuacja na rynku.

Obecnie pierwsi pośrednicy oferują 0,45 zł za kilogram za opisywany surowiec. Wraz z upływem dni coraz więcej przedsiębiorców będzie wznawiało działalność. Na razie ceny zbytu na zakładach przetwórczych wahają się od 0,49 do 0,51 zł za kilogram. Nasi rozmówcy prognozują delikatny trend wzrostowy.

Wszystko zależy od branży przetwórczej. Sytuacja jest złożona. Z jednej strony branża notuje stały, duży popyt na produkt przetworzony. Przede wszystkim na jabłkowy sok NFC. Wzrost cen surowca jest uzasadniony porą roku – ograniczoną podażą. Z drugiej strony przetwórstwo również musi mierzyć się ze wzrostem kosztów produkcji. Branży najbardziej dotykają wzrosty cen gazu, którego dużo się zużywa w procesie przetwarzania jabłek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here