Załamanie pogody w południowych Włoszech

grad we włoszech

W ciągu dwóch ostatnich dni gwałtowne gradobicia, i nawalne deszcze nawiedziły południe Włoch.

Najbardziej niszczycielskie nawałnice przeszły w prowincji Apulia i Kalabria na południu kraju. Gwałtowne zjawiska w ciągu dwóch dni dotknęły mieszkańców wielu miejscowości tych prowincji.

Gwałtowne ulewy zamieniały ulice w rzeki. Wczoraj wiele dróg było nieprzejezdnych. Niezwykle intensywne gradobicia, sprawiły, że krajobrazy przypominały te zimowe. Ziemię i drogi przykryła kilkucentymetrowa warstwa lodu. To z kolei było przyczyną trudności w podróżowaniu. Grad wielkości kamieni uszkodził nawet niektóre domy w miejscowości Solento.

Deszcz zalał uprawy warzyw zmieniając je w jeziora. Grad zniszczył również sady. We włoskich mediach jest wiele zdjęć i filmów z ostatnich nawałnic. Obecnie trwa usuwanie skutków załamania pogody. Na początku tygodnia pojawi się więcej informacji o skutkach pogody. 

fot. leccesette.it

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię