Zatrzymano prezesa przetwórni owoców z Białej Rawskiej

czarna porzeczka

Na polecenie Prokuratury Okręgowej w Lublinie w śledztwie dotyczącym początkowo oszustw na szkodę rolników ze Spółdzielni Rolników Lubelska Porzeczka został wczoraj zatrzymany prezes firmy z Białej Rawskiej zajmującej się przetwórstwem owoców – Piotr F. ( l. 51)

W Prokuraturze Okręgowej – Wydziale do spraw przestępczości gospodarczej w Lublinie usłyszał dziś 35 zarzutów dotyczących oszustw na szkodę podmiotów rolniczych.

Ze zgromadzonych dowodów wynika, że firma zatrzymanego  wprowadziła w błąd pokrzywdzonych co do sytuacji finansowej spółki oraz zamiaru i możliwości zapłaty za dostarczone owoce.

Ustalono, że pokrzywdzonych zostało 35 podmiotów  na łączną kwotę około 3,5 mln zł  z tytułu braku zapłaty za dostarczone przez nich produkty rolne.

W toku przesłuchania podejrzany nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i składał wyjaśnienia, których treści na tym etapie postępowania nie ujawniamy, a prokurator podjął  decyzję o wystąpieniu do Sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Śledztwo w tej sprawie Prokuratura Okręgowa w Lublinie wszczęła na początku stycznia 2023 r. Zawiadomienie złożyli pokrzywdzeni oraz Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Postępowanie jest prowadzone z Centralnym Biurem Antykorupcyjnym oraz Komendę Wojewódzką Policji w Lublinie.

Źródło: Komunikat Rzecznika Prasowego Prokuratury Okręgowej w Lublinie

16 KOMENTARZE

 1. Dobre, Pis wyznawców ma wszędzie. Chamstwo i durnota z PRL trwa. Oni kradli to i ja kradnę. Państwowe to niczyje można brać itd.
  Jest przekręt to go zatrzymali w czym problem?

 2. Nie wiem skąd Sikorski wziął 600k euro i nie wiem czy wpisuje się w cele putina (obecni polscy oligarchowie 600k to pewnie w tydzień wyciągają z czarnego ludu 😂😂😂), nie wiem również w co był zaangażowany syn Tuska (pisklaczki nie udowodniły mu nic przez 7 lat), wiem natomiast jedno… za obecnej władz jesteśmy w czarnej d…
  Zastanawiające jest że opozycja nie rządzi 7 lat, nie ma żadnego wpływu na budżet a za wszystko i tak odpowiada 😂😂😂, odpowiada nawet za wille Czarnka, i za 400 miliardów poza budżetem, i za inwazję rosyjską, i za rozpad gospodarki, i za niż demograficzny, i za drogie nawozy, za słabą armię i Bóg wie jeszcze za co 😅.
  Pytanie nasuwa się jedno… po co nam taka władza skoro nie ma nic do powiedzenia a cała sprawczość jest po stronie opozycji 🤭

  • Opozycja jak rządziła to pieniądze gineły dla złodziei, a obecni jeśli nawet zginie coś to i tak lwia część idzie dla ludzi a nie złodziei których broni kasta

   • ?????? Co ty człowieku piszesz?????? Masz totalnie wyprany mózg lub jest zwykłym trolem. Przyjdzie taki moment że złodzieje będą siedzieć, przyjdzie taki moment ze polityk będzie odpowiadał karnie za decyzje. Kiedy? Po upadku, musi być reset, dopiero nastąpią zmiany….patrząc na to co się dzieje to dążymy już w takim kierunku

    • Wyprane mózgi to mają widzowie TVN. Wszystko co polskie to ohydne, a unijne cudowne. W zasadzie Polska powinna według nich robić wszystko co każe Unia. To znaczy euro Niemcy. Już sobie wyhodowali swoich ludzi w Polsce. Na przykład Donalda Tuska. Który bardziej reprezentował interesy Niemiec jak Polski.

     • To prawda ostatnia kanalia z niego.Resztki krztci godności nie ma u jeszcze mówi co trzeba zrobić żeby Polska zmienić.

    • Trzeba osądzić też i Tuska i Millera za likwidację stoczni. Niewiele brakowało zlikwidowałoby lotnisko. Tusk powiedział że ” po co nam lotnisko w Warszawie jak mamy w Berlinie.”jakby dalej rządził to wszystko byśmy mieli z Berlina i w Berlinie .

 3. Lwia część idzie do ludzi z kredytów które bałwany zaciągają bez opamiętania i tą lwią część ci właśnie ludzie będą spłacać pokoleniami. Osobiście ja nie odczuwam żeby coś do mnie przyszło…. jedyne co odczuwam to że przyszła drożyzna, spadek wartości pieniądza, kolesiostwo jak za PRL, brak perspektyw itp.
  Oczywiście za Kowalczyka przyszło jeszcze dużo niekontrolowanego materiału z za wschodniej granicy destabilizując rynek zbóż malin koncentratu oleju itp, i zapewne nie jest to materiał należący do przeciętnego Ukraińca tylko oligarchów zarówno ukraińskich jak i europejskich biznesmenów… ale to akurat rządzącym nie przeszkadza…

  • Konrad, powielarz lewackie bzdury. Jakby rudy rządził to już by wszystko sprzedał i nadal by nie miał pieniędzy na nic. Tylko dla elit. Nieudolnie rządzili, przez to zostali odsunięci.
   A teraz kwicz. Bo rządzą ci co dobrze gosppdarują i mają pieniadze dla ludzi a nie złodziei. Po drugie jest dwukrotnie mniejsze bezrobocie.

 4. Polityka zakładów jako prywatnych właścicieli miała być wspaniała. Własność państwowa miała być ohydna. A tutaj ta własność prywatna okazała się jeszcze gorsza jak państwowa. Bo już chyba tylko dochler został co jeszcze nie wyprowadził pieniędzy, sadowników z Polski. Ale to kwestia czasu. Będzie tak jak ten Ukrainiec Taras.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here