Zbiory 2020: Jaka jakość jabłek? Wilga, 06.10.2020

wilsad

Z Markiem Grzędą z AgroFresh spotkaliśmy się podczas załadunku komory w obiekcie jednej z grup producenckich na terenie gminy Wilga. 

Zbiory w pełni. Aktualnie trwa zbiór jabłek odmian z grupy Jonagolda. Większość producentów skończyła już zbiór Szampiona. Wielu z nich zwraca uwagę na ordzawienia poprzymrozkowe i spękania na skórce w przypadku tej odmiany. Dodatkowo, deszczowa pogoda w ubiegłym tygodniu może przyczynić się także do wystąpienia zagrożenia ze strony gorzkiej zgnilizny w trakcie sezonu przechowalniczego. 

Jak zauważa Marek Grzęda, mając także na uwadze przebieg warunków pogodowych w trakcie kwitnienia jabłoni, należy spodziewać się także nasilenia występowania szarej pleśni w trakcie przechowywania. Więcej o ocenie aktualnej sytuacji, a także ochronie pozbiorczej w relacji filmowej. 

„Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zapoznaj się z zagrożeniami i postępuj zgodnie ze środkami ostrożności wymienionymi na etykiecie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności