Zgromadzenie Polskiej Wsi tylko z zaproszeniem?

Przysucha

Wczoraj w miejscowości Przysucha odbyło się Zgromadzenie Polskiej Wsi z udziałem Prezesa Jarosława Kaczyńskiego, na którym partia miała przedstawić plan i propozycje dla wsi w związku ze zbliżającymi się wyborami. Chociaż chcieliśmy móc poinformować Was z pierwszej ręki, jakie obietnice zostaną skierowane do rolników, okazało się, że wstęp jest możliwy tylko z przepustkami.

W Przysusze w województwie mazowieckim Prawo i Sprawiedliwość zorganizowało Zgromadzenie Polskiej Wsi, czyli konwencję partii, którą zdominowały tematy rolnicze. Z powodu obfitych opadów śniegu i trudnych warunkach na drogach wydarzenie rozpoczęło się z godzinnym opóźnieniem. Jednak zgodnie z wcześniejszymi zapewnieniami, na FB partii odbyła się relacja na żywo.

Chociaż wcześniej wydawało się, że wstęp będzie wolny, kilkuset policjantów pilnowało, aby w spotkaniu mogły wziąć udział tylko osoby zaproszone. Jak dobrze wiecie stronimy od polityki i nie obstajemy za żadną ze stron, jednak byliśmy ciekawi, co nowego może zaproponować partia rządząca, bo przecież zbliżają się wybory i na pewno obietnice wkrótce się pojawią.

Warto wspomnieć o dwóch bardzo istotnych kwestiach, o których mówił w swoim wystąpieniu Minister Rolnictwa. Z punktu widzenia nadchodzącej kampanii wyborczej nie sposób ich pominąć. Jak będzie z ich realizacją? Na to pytanie nie da się dziś odpowiedzieć. Pierwsza z nich doskonale wpisuje się w ostatnie głośnie problemy finansowe dużych zakładów przetwórczych, a co za tym idzie setek poszkodowanych rolników.

Henryk Kowalczyk przekonywał, że partia rządząca „(…) chce wdrożyć system bezpieczeństwa przy sprzedawaniu produktów rolnych. Czyli fundusz gwarancji rolnych, trochę na wzór takiego bankowego funduszu gwarancyjnego z minimalnymi składkami, ale z gwarancją wypłaty, kiedy zakład upada i nie wypłaca rolnikom na czas pieniędzy. To jest ten system który da rolnikom bezpieczeństwo i gwarancję wypłaty za oddane produkty rolne.

Kolejna bardzo istotna zapowiedź ministra dotyczy systemu emerytalnego w Polsce, a dokładnie dwóch oddzielnych systemów. „(…) Wiemy o tym, że jest jeszcze jedna niedoskonałość, którą chcemy naprawić. To jest system waloryzacji emerytur, który jest rozbieżny. Jest już przygotowana ustawa. Ten system chcemy wyrównać chcemy, aby emerytury w ZUS-ie i w KRUS-ie przy waloryzacji były traktowane jednakowo. To jest ta konieczność wyrównania szans.”

Trzeba przyznać, że jeśli spodziewaliśmy się konkretów, to takich nie dostaliśmy. Według zapewnień wszystko ma iść ku lepszemu, ale bez konkretnych zapewnień…

7 KOMENTARZE

 1. Co tam robiła milicja?
  Czy zbawca narodu Jarosław obawia się społeczeństwa,że musi chronić go kilkuset milicjantów???
  Czy to zgodne z prawem???

  • Bardzo dobrze że go pilnują. Jakiś fiut, nie dawno poszedł do jego biura go zabić. Ochroniarz go powalił. Inny fiut , też szedł go zabić, nie mógł się dostać to zabił posła PIS Rosiaka. Widać że wyborcy platformy to przestępcy, bo nikt z PIS nie jest taki głupi żeby kogoś zabijać. Ba !! Nawet broni życia nienarodzonych.

   • Poseł PiS Przemysław Czarnecki spędził noc w izbie wytrzeźwień przy ul. Kolskiej – informuje TVN Warszawa. Ratownicy medyczni znaleźli go wcześniej leżącego na ulicy przy jednym z przystanków w Wilanowie. Jak nieoficjalnie ustalił portal, poseł miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

   • Ostatnio homoseksualny coming out zrobił Tomasz Krawczyk, były doradca Lecha Kaczyńskiego i Mateusza Morawieckiego. Na pytania dziennikarza „Polityki”, czy łatwo jest być gejem w PiS, odparł, że „trzeba sobie radzić z heheszkami”. – Powiedziałem kiedyś ważnemu politykowi PiS, że hasło „wstawania z kolan” nie brzmi najlepiej, bo można w nim odczytać aluzję homoseksualną. Odpowiedzią był obleśny rechot – wspominał Krawczyk. –

   • Brudzińskiego koledzy nazywali Jojo.
    – Jojo wyleciał ze szkoły za rozbój i kradzież, której dokonał na torach przed budynkiem szkoły – mówi w rozmowie z nami ówczesny wicedyrektor szkoły i przewodniczący szkolnego zespołu wychowawczego Czesław Hinc. – Matka poszkodowanego chłopca powiadomiła mnie, że Jojo okradł jej syna, który zamiast do internatu wrócił z płaczem do rodzinnego domu.
    W tym samym dniu Joachim przyznał się do winy i został skreślony z listy uczniów i wypisany z internatu.

 2. Waldemar Bonkowski – były senator Prawa i Sprawiedliwości – pod koniec kwietnia za znęcanie się nad psem ze szczególnym okrucieństwem został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata. Teraz sąd uchylił wyrok i skierował sprawę do ponownego rozpoznania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here