Złe wieści pogodowe. Opady będą lokalne i będzie ich mało

burze zmiana pogody

Złe wieści pogodowe. Opady będą lokalne i będzie ich mało. Susza będzie narastać.

Europa Środkowa jest tak bardzo wysuszona, że nawet napływ powietrza znad Ukrainy nie gwarantuje nam opadów i burz. Te drugie zarówno dziś, jak i w najbliższych dniach będą wyjątkowo lokalne i dotyczyć będą głównie Roztocza, Podkarpacia, Małopolski, Świętokrzyskiego oraz Kotliny Kłodzkiej.

Jedynie dziś wieczorem jest szansa na lokalną burze miejscami na południu Podlasia, w centrum Mazowsza oraz na północy woj. łódzkiego – kolejne dni będą już suche i słoneczne.

Pomimo małej ilości opadów powietrze płynąć ma ze wschodu i zwłaszcza na Podkarpaciu, Małopolsce i Roztoczu wilgotność powietrza będzie sprzyjać występowaniu chorób grzybowych zwłaszcza, że o porankach miejscami wystąpią mgły i zamglenia.

Burze na ogół będą spokojne – grad, jeśli popada to drobny do 1 cm, a wiatr nie przekroczy 50-60 km/h. Obędzie się bez szkód wiatrowych. Jedynie opad może być kłopotliwy – zbita sucha gleba nie przyjmie 10-30 mm opadu w krótkim czasie – na stromym terenie w uprawie warzyw mogą pojawić się cieki wodne wypłukujące rośliny.

Szacunkowo około 30% kraju otrzyma w najbliższych dniach jakiekolwiek opady deszczu, natomiast pozostała część kraju pogrążać się będzie w narastającej suszy.

1 KOMENTARZ

  1. Noi dobrze niech nie pada. A bracia rolnicy jak zwykle będą narzekać jak zawsze. A to za sucho, a to za mokro! A to za tanio. I tak od dawien dawna. A na wsi dziś po kilka aut. Stodoly obory pozamykane. Brak smrodu gnoju. Brak zwierząt ,Brak ptactwa.
    Ich dziadowie ojcowie w grobach się przewracają co dziś oni robią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here