Zobaczcie, jak wygląda gospodarstwo sadownicze warte 22 miliony złotych

gospodarstwo sadownicze

Wciąż do kupienia jest gospodarstwo sadowniczego o powierzchni 180 hektarów należące niegdyś do Romana Jagielińskiego. W związku z dużym zainteresowaniem za zgodą właściciela publikujemy zdjęcia, na których można zobaczyć, jak wygląda sad i zabudowania.

Jesienią ubiegłego roku kancelaria komornicza w Opatowie ogłosiła licytację gospodarstwa sadowniczego w Lipowej. Dziś całość, sad razem z budynkami, o łącznej powierzchni 184,42 ha jest ponownie na sprzedaż, a cena wynosi 22 500 000 zł.

W skład gospodarstwa wchodzą zabudowania z budynkami produkcyjno-magazynowymi. Wśród zabudowań jest także między innymi hotel robotniczy i chłodnia z kontrolowaną atmosferą. 

Większość gruntów to gleby I-III klasy bonitacyjnej. Stanowią one 91 % całej powierzchni. Pozostała część do klasa IV.  Na 154 ha znajdują się sady jabłoniowe z odmianami Jonagored, Gloster, Natali Gala i Gala Must, Ligol, Szampion, Idared, Mutsu, Elise, Lobo, Golden Delicions Reinders i Rubin. Większość jest na podkładce M9 w (95%) i M26 w 5%.

Na zdjęciach gospodarstwo w Lipowej.

1 KOMENTARZ

  1. Ile ono jest warte to zweryfikuje rynek. Tyle sobie winszuje komornik i jakoś od dawna nie może jakoś sprzedać. A był kiedyś taki sympatyczny Sadowniczy Zakład Doświadczalny Lipowa, ale to w czasach świetności instytutu w Skierniewicach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here