„Zrzutka” na promocję czereśni?

czereśnie Summit

10 dolarów od każdej tony sprzedanych czereśni deserowych oraz 5 dolarów od każdej tony sprzedanych czereśni przemysłowych. Tego typu składka to pomysł na promocję amerykańskich czereśni.

Chodzi o czereśnie wyprodukowane w stanie Michigan. Plantatorzy zdecydują, że kontynuowany będzie projekt promocji i rozwoju gatunku. Polega on na składce, która przeznaczana jest przede wszystkim na promocję czereśni wyprodukowanych w tym stanie. Producenci czereśni mieliby „złożyć” się po 10$ (40 zł) od każdej tony sprzedanych owoców deserowych oraz 5$ (20 zł) od każdej tony sprzedanych owoców przemysłowych. Ale najpierw zagłosują czy opisany projekt będzie kontynuowany.

Czy tego typu promocja sprawdziłaby się w Polsce? Gdyby była powszechna to odpowiedź jest jednoznaczna – tak. Spójrzmy na liczby. Nawet amerykańskie składki nie są dużymi kwotami porównując je do ceny tony czereśni deserowych. W polskich warunkach byłyby akceptowalne. Mnożąc krajową produkcję przez amerykańskie kwoty otrzymujemy 2 360 000 złotych. To pokaźna suma, za którą można sfinansować konkretne działania marketingowe, ale także badania.

Niestety w przypadku naszego kraju występuje bardzo istotna przeszkoda ku powodzeniu tego typu działań. Chodzi o znaczne rozdrobnienie produkcji, które jest bolączką nie tylko w przypadku produkcji czereśni. Zdecydowana większość producentów gospodaruje na niewielkich areałach i produkuje nieduże ilości czereśni. Z drugiej strony widzimy, że następują widoczne zmiany. Część sadowników zaczyna specjalizować się w czereśniach i powiększa nasadzenia. Także te pod nowoczesnymi zadaszeniami.

źródło: 9and10news.com

2 KOMENTARZE

  1. Promowanie tutaj nie pomoze nasadzone bezmyslnie podobnie jak jablka byle mum duzo. Sadownik to juz pomalutku przezytek, po czesci wina nas sadownikow bo przez ogromna produkcje ceny niskie I Z tym jestesmy utazsamiani za granica. Koniec, Malina tylko placic bedzie tylko jak dlugo…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here