Zyskaj więcej z zapylenia upraw

pszczoły

Dobre zapylenie to fundament dobrego plonu. Prawidłowo zapylone kwiaty dają dobrze wykształcone, odpowiedniej jakości nasiona. Ilość i jakość wytworzonych nasion ma wpływ na masę i jakość owoców, a także warunkuje ich wyrównanie i ładny naturalny kształt.
W przypadku uprawy jabłoni i gruszy ilość nasion w komorach nasiennych wpływa na zdolność przechowywania owoców. Im więcej dobrze wykształconych nasion tym większa w nich zawartość wapnia. Mimo iż sady jabłoniowe są chętnie odwiedzane przez owady zapylające, to zadbanie o aktywność pszczół, z punktu widzenia przechowywania owoców, jest zasadne.

By zapewnić sobie pracę owadów zapylających w sadzie, właściciele wprowadzają na plantacje ule (usługi zapylania). To działanie nie gwarantuje jednak zapylenia, ponieważ pszczoły mogą odlatywać na sąsiadujące z uprawą, bardziej biologicznie atrakcyjne dla nich rośliny. Dlatego ważne jest zastosowanie atraktantu, dzięki któremu przywabimy owady do kwitnących upraw. Skutecznym długodziałającym atraktantem jest Biopolin. Jak pokazały badania krajowe i zagraniczne oraz praktyka sadownicza, Biopolin znacznie PODNOSI ATRAKCYJNOŚĆ KWIATÓW dla owadów zapylających: pszczół, murarek, trzmieli. Zastosowanie preparatu skutecznie chroni przed ich odlotem poza teren uprawy na inne kwitnące rośliny oraz umożliwia MAKSYMALNE WYKORZYSTANIE „OKNA POGODOWEGO”. W swoim składzie Biopolin zawiera związki polisacharydowe i składniki olejków eterycznych.

Atraktant Biopolin został sprawdzony przez sadowników w praktyce. W poniższym materiale filmowym można usłyszeć jakie korzyści zauważa pani Elżbieta Buła Gospodarstwo Ogrodnicze Szczepanówka po stosowaniu preparatu w sadzie czereśniowym:

Biopolin jest innowacyjnym atraktantem o DŁUGOTRWAŁYM działaniu

Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii SLOW RELEASE, atraktant Biopolin wabi owady przez długi okres czasu. Technologia ta polega na zamknięciu substancji wabiących w mikrocząstki. Ich półprzepuszczalne powłoki pozwalają na kontrolowane, stopniowe uwalnianie atraktantów. Wystarczy wykonać jeden zabieg na początku kwitnienia, aby uzyskać wysoką skuteczność wabienia owadów zapylających.

Biopolin wpływa na liczbę ziaren pyłku kiełkujących na znamieniu szyjki słupka kwiatu, co przekłada się na dobre wykształcenie nasion. Fakt ten potwierdzają badania nad działaniem preparatu wykonane przez dr hab. M. Bieniasz, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie.

 

Fot. 1

A – Nieliczne ziarna pyłku kiełkujące na znamieniu szyjki słupka – kontrola

B – Liczne ziarna pyłku kiełkujące na znamieniu szyjki słupka – Biopolin

 

Fot. 2

A – Niewyrównana wielkość nasion – kontrola

B – Dobrze wykształcone, duże nasiona – Biopolin


Zastosowanie Biopolin sprawdza się szczególnie w przypadku gatunków, które wytwarzają mało nektaru i są mało atrakcyjne dla pszczół.

Odkąd zacząłem stosować Biopolin, od kilku lat, widzę różnicę, jeśli chodzi o zawiązywanie. Wszystkie zawiązki rosną równo, zapylenie jest bardzo dobre. Gruszki mają komplet nasion, wszystkie komory są wypełnione. Bardzo dobrze się przechowują, przy normalnym nawożeniu wapniem. Wszystko jest tak, jak powinno być. Moim zdaniem jest to zasługa Biopolin. W czasie kwitnienia przychodzisz i nie ma ciszy tylko słychać prace w sadzie.”  Krzysztof Cybulak

 

Poprawa zapylenia dzięki Biopolin to tani i skuteczny sposób na większy ZYSK z plonu

Biopolin został opracowany przez naukowców polskiej rodzinnej firmy ICB Pharma. Główną misją firmy jest dostarczanie producentom wysokiej jakości innowacyjnych rozwiązań w zakresie ochrony i uprawy roślin bez chemicznych pestycydów.

baner bipolin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here