Badanie techniczne ciągnika bezpośrednio w gospodarstwie?

ciągnik

Związek Sadowników RP zwrócił się do Ministerstwa Infrastruktury w sprawie badań technicznych ciągników. Dobrym rozwiązaniem byłoby, gdyby można było przeprowadzać je w gospodarstwie.

Poniżej informacja zamieszczona na stronie ZSRP:

Jest odpowiedź Ministerstwa Infrastruktury na zapytanie Prezesa Związku Sadowników RP, Posła na Sejm RP Mirosława Maliszewskiego dotyczące badań technicznych ciągników i przyczep rolniczych. Poseł Maliszewski zwrócił uwagę na pojawiające się problemy   z badaniami technicznymi ciągników na stacjach kontroli pojazdów. Zwrócił uwagę, iż korzystnym byłoby gdyby badania techniczne ciągników rolniczych mogły być wykonywane na miejscu w gospodarstwie, dzięki czemu rolnik nie będzie musiał jeździć do okręgowej stacji kontroli pojazdów.

W odpowiedzi na zapytanie możemy przeczytać:

„Uprzejmie informuję, że w Ministerstwie Infrastruktury trwają analizy przepisów pod kątem wprowadzenia zmian w przeprowadzaniu badań technicznych ciągników rolniczych i przyczep rolniczych. Prace te dotyczą:

 umożliwienia przeprowadzania badań technicznych ciągników i przyczep rolniczych na każdej stacji kontroli pojazdów (zarówno okręgowej, jak i podstawowej), oraz

 wdrożenia rozwiązania umożliwiającego przeprowadzanie badań technicznych ciągników rolniczych i przyczep rolniczych w infrastrukturze innej niż stacja kontroli pojazdów (tj. u właściciela lub posiadacza pojazdu).”

Źródło: Związek Sadowników RP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here