Co powinno znaleźć się w warsztacie każdego gospodarstwa?

Akumulatorowe elektronarzędzia to przede wszystkim wygoda i niezależność od źródeł prądu

Nie każdy jest majsterkowiczem, jednak w każdym gospodarstwie powinien
znajdować się zestaw narzędzi warsztatowych, którym dokonamy chociaż
podstawowych napraw. Dzisiaj podpowiadamy, co powinno znaleźć się w podstawowym wyposażeniu każdego warsztatu w gospodarstwie.

Zapieczone, złamane śruby, złamane lub wy gięte elementy metalowe; z takimi problemami najczęściej mierzymy się w naszych gospodarstwach. Nawet kiedy nie mamy „drygu do  mechaniki”, trudno, abyśmy do prozaicznych napraw wzywali fachowy serwis, tym bardziej, kiedy w sezonie czas jest na wagę złota.  

Więcej na www.neo-tools.com

Podstawa 

Bez młotka i imadła w warsztacie ani rusz. Podejmując decyzję o zakupie imadła war to wziąć pod uwagę jego gabaryty; niekiedy  w warsztacie mamy do czynienia z dość duży mi elementami, warto więc zdecydować się na  solidne narzędzie, oczywiście dostosowane do  stołu warsztatowego (ten nie dość że solidny, warto, aby był przytwierdzony do podłogi).  Trudno wyobrazić sobie też warsztat bez  młotka. Chociaż to bardzo proste narzędzie,  występuje w różnych wariantach: np. w ofercie NEO TOOLS znajdziemy młotki ślusarskie z trzonkami jesionowymi, drewna hikorowego lub z włókna węglowego.

Komplet czy na sztuki? 

To, że żaden warsztat, nawet amatorski nie  będzie funkcjonował bez kluczy, jest jasne ze  względu chociażby na popularność połączeń  śrubowych. Powstaje inne pytanie, mianowicie jak i jakie klucze kupować. Tutaj rynek jest  bardzo bogaty; popularne „grzechotki” dostępne  są w różnych wariantach i wymiarach od 1/4’’  przez 3/8’’, 1/2’’ do 3/4’’, a więc najmniejsze,  przeznaczone do prac precyzyjnych, jak i duże,  do zastosowań wymagających użycia dużej siły.  Warto, aby w każdym warsztacie znalazła się jedna mała grzechotka” z zestawem nasadek  oraz bitów płaskich i krzyżakowych, a także  duża z zestawem nasadek od 10 do 32 mm.  W takiej sytuacji można zdecydować się np.  na zakup zestawu kluczy nasadowych z grzechotkami NEO TOOLS 110 części (nr indeksu:  08-666); w jednej walizce znajdziemy m.in. dwie grzechotki (1/4” i 1/2’’), pokrętło, przedłużki,  przeguby i przeznaczone do nich całe spektrum  nasadek i bitów (płaskich, krzyżowych, torx  i sześciokątnych); elementy metalowe wykonane są ze stali chromowo-wanadowej. Jakość  narzędzi NEO TOOLS potwierdzona została  certyfikatami niezależnych laboratoriów m.in.  TUV Rheinland a dodatkowo marka gwarantuje 25-letni okres ochrony gwarancyjnej na  narzędzia mechaniczne ze swojego portfolio. W warsztacie niezbędny okaże się ze staw kluczy płasko-oczkowych, a przydatne  mogą okazać się również klucze zapadko we, w pewnych warunkach mogące znacznie  przyspieszyć odkręcanie lub dokręcanie śrub.  Pomocne w warsztacie mogą okazać się klucze nastawne. 

Właściwie wszystkie elementy możemy  kupować zarówno oddzielnie jak i w kompletach, jednak pierwsze rozwiązanie będzie uzasadnione właściwie tylko w przypadku kiedy  chcemy uzupełnić posiadany już zestaw kluczy.  Kompletowanie zestawu od podstaw będzie  rozwiązaniem znacznie droższym niż zakup kompletu. 

Ciekawym rozwiązaniem może być też  zakup szafki narzędziowej, która pomoże  w utrzymaniu porządku w warsztacie; nie ma  chyba nic bardziej irytującego, niż szukanie  przez 15 minut „siedemnastki” w najgorętszym  okresie sezonu zbiorów. Taką szafkę możemy  też dowolnie konfigurować, dobierając odpowiadające z naszego punktu widzenia zestawy kluczy, szczypiec i wielu innych narzędzi warsztatowych.  

Custom Pro pomaga w utrzymaniu porządku w warsztacie. Ponadto możemy ją dowolnie konfigurować
Szafka Custom Pro pomaga w utrzymaniu porządku w warsztacie. Ponadto możemy ją dowolnie konfigurować

Elektronarzędzia 

Podobnie jak w przypadku kluczy, również  i tutaj oferta na rynku jest przebogata. Jeżeli  majsterkujemy często i tylko w warsztacie, takie  niezbędne narzędzia jak wiertarka czy szlifierka  kątowa mogą być zasilane z sieci; będą one  tańsze od tych zasilanych akumulatorowo. 

Jeżeli zaś swoje prace wykonujemy w różnych pomieszczeniach, ciekawą propozycją  będzie właśnie ta druga opcja. I warto po stawić w takim przypadku na jedną markę  narzędzi ze względu na kompatybilność akumulatorów; W ofercie marki Graphite mamy  nie tylko narzędzia stricte warsztatowe, jak  wiertarki, wkrętarki czy szlifierki kątowe, ale także asortyment narzędzi ogrodowych: piły  łańcuchowe, podkaszarki czy nożyce do żywopłotu i wiele innych. Wszystkie te narzędzia  pracują w systemie ENERGY +; są zasilane  akumulatorami tego samego typu. Dzięki takie mu rozwiązaniu istnieje możliwość konfiguracji zestawu produktów i doboru optymalnej jakości  potrzebnych akumulatorów. Ponadto producent  oferuje 3-letnią gwarancję na narzędzia z systemu Energy + 

Narzędzia to nie wszystko; pamiętajmy, aby  prace warsztatowe wykonywać w odpowiedniej  odzieży ochronnej i z użyciem środków ochrony indywidualnej; wszędzie, gdzie znajdują  się elementy ruchome, narażeni jesteśmy na  niebezpieczeństwo. 

Materiał powstał we współpracy z grupą Topex – właścicielem marki NEO TOOLS i Graphite

Akumulatorowe elektronarzędzia to przede wszystkim wygoda i niezależność od źródeł prądu
Akumulatorowe elektronarzędzia to przede wszystkim wygoda i niezależność od źródeł prądu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here