Ile jabłek można sprzedać dzięki automatowi?

automat do jabłek

Krótki łańcuch dostaw i sprzedaż bezpośrednia. Hasła te coraz częściej słyszymy, jeśli chodzi o sprzedaż owoców. Odpowiedzią na to jest automat do sprzedaży owoców w gospodarstwie.

W holenderskim zagłębiu produkcji owoców w prowincji Geldria widok automatów przy wjeździe do gospodarstwa jest bardzo powszechny. W pewnym sensie jest to najnowsza forma sprzedaży bezpośredniej, jaką praktykuje się od lat na zachodzie. Sprzedaż przebiega samoobsługowo.

Zapewne wielu sadowników zastanawia się ile jabłek można realnie sprzedać dzięki takiemu urządzeniu? Gospodarstwo, które odwiedziliśmy w Holandii specjalizuje się w owocach jagodowych, ale produkowane w nim są również jabłka. Sadownik produkuje około 100 ton jabłek w sezonie. Poprzez automat sprzedaje od 9 do 10 ton jabłek rocznie. Daje to 10% jego produkcji. Do tego dochodzą soki i przetwory. Podsumowując jest to świetne rozwiązanie dla mniejszych gospodarstw.

Oczywiście, z pewnością każdy rejon będzie charakteryzował się inną specyfiką, innymi potrzebami konsumentów i popytem, ale w holenderskich zagłębiach sadowniczych metoda sprawdza się bardzo dobrze.

W tym przypadku dodatkowo w grę wchodzą nowoczesne technologie. Chłodzenie i płatności bezgotówkowe. Rozwiązanie jest korzystne zarówno dla sadownika i dla konsumentów. Klient ma pewność, ze kupuje świeże, lokalne produkty bezpośrednio. Producent od czasu do czasu napełnia przegrody maszyny.

Zakupy są bardzo proste. Wybieramy numer przegródki, z której produkt nas interesuje. Następnie płacimy kartą dotykając terminala. Gdy płatność przebiegnie pomyślnie, otwierają się drzwiczki, a konsument zabiera swoje zakupy.

automat do jabłekautomat do jabłekautomat do jabłekautomat do jabłek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here