Ile wydamy na używaną otrząsarkę do wiśni? Niestety, wybór jest niewielki

Wtóry rynek otrząsarek do zbioru wiśni jest stosunkowo niewielki. Niemniej producent z mniejszym areałem, który chce obniżyć koszty, również znajdzie coś dla siebie.

Ceny używanych otrząsarek

W sieci znajdziemy kilka ogłoszeń prostych ramion otrząsających. Ceny wahają się od 12 000 do 15 000 złotych. W przypadku mniejszych areałów będzie to duże skrócenie czasu zbioru, a ewentualne naprawy nie powinny być kosztowne, ponieważ nie są to skomplikowane maszyny. Nowe urządzenie kosztują niewiele więcej. Z kolei ramiona otrząsające od renomowanych producentów kupimy za 20 000 złotych.

otrząsarka
Używane ramię otrząsające

Wtórny rynek jest bardzo mały

Znacznie gorzej wygląda sytuacja z agregatami otrząsająco-czyszczącymi. Na popularnym serwisie z ogłoszeniami można znaleźć jedynie dwie takie maszyny. Pierwsza za 42 000, a druga za 55 000 złotych. W tym wypadku mówimy o połowie ceny za nową maszynę tego typu.

Z drugiej strony nawet kilka takich urządzeń w skaju jest wyjątkowo skromnym wyborem dla potencjalnego kupca, z wyjątkiem sytuacji, gdy jest zmuszony do zakupu. Używany sprzęt dobrze sprawdzi się w sadzie do 5 hektarów zwłaszcza, jeśli był poprawnie eksploatowany i serwisowany. Niemniej nikt, kto chce usługowo zbierać wiśnie mechanicznie na większych areałach nie odważy się na zakup używanej otrząsarki.

maszyna
Używany agregat otrząsająco-czyszczący

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here