Jak „dowieźć” jakość do wiosny

bezpieczeństwo w komorach chłodniczych

Sezon 2020-2021 zapamiętamy z pewnością jako trudny ze względu na pandemię koronawirusa, ale branża sadownicza ma w pamięci także wiosenne przymrozki, które w przypadku wielu gospodarstw z różnych rejonów kraju, miały decydujący wpływ na wielkość i jakość plonów. Uszkodzenia zawiązków utrudniały prawidłowy transport składników pokarmowych oraz rozwój owoców. Do tego mała ilość owoców na drzewie spowodowała na niektórych odmianach osiąganie zbyt dużych rozmiarów. To wszystko spowodowało, że utrzymanie wysokiej jakości plonów po zbiorach stało się jeszcze większym wyzwaniem.

Wykorzystanie najnowszych technologii w przechowywaniu owoców ma kluczowe znaczenie dla osiąganych rezultatów. Zaczynając od starannie wykonanych, gazoszczelnych komór przechowalniczych, poprzez sprawną instalację chłodniczą, która jednocześnie zapewni wystarczającą wydajność podczas załadunku oraz pozwoli utrzymywać wysoką wilgotność podczas całego okresu przechowywania, na urządzeniach do kontrolowania składu atmosfery kończąc. Świetnie sprawdzają się tutaj urządzenia firmy Gas-Systems, co potwierdzają opinie zadowolonych klientów. Zapytaliśmy o aktualną ofertę przygotowaną dla polskich sadowników.gas systems

Jak poinformował Konrad Puławski, właściciel firmy: ”Od 2021 roku do sprzedaży trafia już 3-cia generacja płuczek węglowych (płuczek CO2) serii GSP. Urządzenia wyróżniają się zastosowaniem szeregu zaawansowanych rozwiązań, zaczynając od unikalnego, dyskowego systemu rozprowadzenia powietrza, który dodatkowo podnosi wydajność specjalnie wyselekcjonowanego złoża węgla aktywnego. Rozwiązanie to pozwala utrzymywać ultra niskie stężenia tlenu. Kolejną wyróżniającą te urządzenia cechą jest system sterowania i komunikacji z użytkownikiem. Komputer sterujący współpracuje z 7 lub 15 calowym, kolorowym ekranem dotykowym. Urządzenie wysyła SMS-y, emaile z raportami i komunikuje się z zewnętrznym serwerem, co z kolei umożliwia podgląd parametrów z poziomu strony www oraz rozszerza możliwości zdalnego serwisu.

Stałe miejsce w ofercie mają energooszczędne generatory azotu GSG pracujące w technologii niskociśnieniowej. Znane są szczególnie ze swojej mobilności, ponieważ najpopularniejsze modele, ze względu na kompaktową budowę, zmieszczą się na każdego busa.

Coraz większym zainteresowaniem cieszy się system do przechowywania owoców miękkich, oferowany pod nazwą Gasberry, pozwalający na przechowywanie mniejszych partii owoców na gazoszczelnych paletach.

Całkowitą nowością w 2021 roku są ręczne mierniki O2 i CO2 GSA-PRO, które ze względu na wysoką jakość użytych podzespołów najprawdopodobniej wypełnią lukę po niedostępnych już na rynku, popularnych „ręczniakach” LOBO 100.

Inwestycje w infrastrukturę przechowalniczą zdecydowanie przekładają się na osiąganie lepszych wyników ekonomicznych. Ograniczają straty oraz dają znacznie większą swobodę przy planowaniu sprzedaży. Razem z ograniczaniem wpływu czynników atmosferycznych ten kierunek rozwoju wydaje się znacznie rozsądniejszy od ciągłego zwiększania produkcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here