Mrożonki w nowym wymiarze – kandydat do FLIA 2018

Przyzwyczailiśmy się do widoku automatów sprzedających napoje gazowane i słodycze, czyli żywność przetworzoną i uznawaną przez dietetyków za niezdrową. Teraz pojawia się alternatywa – automat przygotowujący smoothies z mrożonych owoców i warzyw. Co ciekawe, klient może sam wybrać sobie zestaw produktów, które będą zmiksowane dla niego. 

Smoothie Station firmy Alberts ma ułatwić konsumentom dostęp do zdrowych przekąsek. Jednak pomysłodawcy tej nietypowej vending machine dają  także konsumentowi porcję rozrywki. Po ściągnięciu aplikacji na telefon komórkowy użytkownik może komponować dowolne koktajle, mieszając składniki i ich proporcje, by uzyskać niepowtarzalny smak. Po skomponowaniu zestawu aplikacja wysyła informację do urządzenia przygotowującego smoothie, które realizuje zamówienie. Jeśli klient jest zadowolony z mieszanki, którą przygotował może się podzielić kompozycją z innymi użytkownikami/znajomymi za pośrednictwem mediów społecznościowych. 

Jak zapewniają pomysłodawcy Alberts Smoothie Station to pierwsza tego typu maszyna w Europie. Co ważne jest przeszklona, a zatem użytkownik widzi nie tylko składniki z których przygotowywany jest smoothie, ale także cały proces jego przygotowania.  

Do tworzenia smoothies wykorzystywane są owoce z naszej strefy klimatycznej (truskawki, maliny, borówki, jabłka), tropikalne (mango, ananas, banany), warzywa (seler naciowy, szpinak, buraki). 

Wkład do maszyn, czyli mrożone warzywa i owoce dostarcza firma Greenyard. Pomysł handlowy – Alberts Smoothie Station jest belgijskim kandydatem do nagrody Fruit Logistica Innovation Award 2018. 
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here