„Operator wózka widłowego poszukiwany”

suchy przemysł

W okresie pandemii i zakupów w sieci błyskawicznie rozwinęła się w Polsce branża logistyczna. Obecnie mamy w kraju znaczne braki kadrowe w przypadku operatorów wózków widłowych. Nie inaczej jest w grupach producenckich i prywatnych sortowniach.

Operatorzy wózka widłowego, to obecnie najbardziej poszukiwani pracownicy w branży logistycznej. Pracownicy z Polski nie są w stanie uzupełnić braków kadrowych w powstających centrach logistycznych i magazynach. Wobec tego branża będzie musiała się posiłkować pracownikami ze wschodu.

Problem z niedoborem operatorów wózków widłowych mają również polskie grupy producenckie i prywatne sortownie. Rotacja pracowników w tych podmiotach bywa duża pomimo dobrych wynagrodzeń. Konieczność uprawnień UDT i przejścia państwowego egzaminu niestety potęgują niedobory w kadrach. W związku z tym sadownicy często widzą w różnych miejscach ogłoszenia o chęci zatrudnienia operatora wózka widłowego.

Na razie problemy z pozyskaniem pracowników na opisywane stanowisko mają centra logistyczne w dużych aglomeracjach miejskich. Tam również oferowane są znacznie wyższe wynagrodzenia niż na prowincji, na przykład zagłębiu grójeckim. Jeśli opisany proces będzie się nasilał, to niewykluczone, że również sortownie i grupy odczują braki w kadrach.

Źródło: pulshr.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności