Premierowa platforma sadownicza na targach TSW 2023 [Video]

platforma sadownicza

Wśród platform prezentowanych na targach Sadownictwa i Warzywnictwa TSW 2023 była również premierowa konstrukcja. Platformę wyróżnia to, że jest wyjątkowo niska po opuszczeniu.

Na targach TSW 2023 omawiana konstrukcja była prezentowana na stanowisku firmy Green Sort, która znana jest z kompaktowych sortownic do jabłek i owoców jagodowych. Jak przekazuje nam konstruktor, Przemysław Stefaniuk, w przyszłości ma zamiar sprzedawać swoje platformy pod nową marką.

W Kielcach zaprezentowano urządzenie przeznaczone do zbioru czereśni. Konstruktor mówił jednak także o parametrach platformy stworzonej do (karłowych) sadów jabłoniowych. Mniejsza maszyna ma 155 cm szerokości (po kołach) i 165 cm (po złożonych podestach). Podnosi na 210 cm, dzięki zastosowaniu tylko jednej pary nożyc. W tym wypadku wysokość po złożeniu to zaledwie 85 cm. Wersja „jabłkowa” zaprojektowana została z myślą o transporcie trzech skrzyniopalet ładowanych od strony boków.

Na pierwszy rzut oka to prosta, doczepiana do ciągnika platforma. Jednak w samej konstrukcji ramy możemy dostrzec pewne ciekawe modyfikacje. Mianowicie tuż za osiami, w kierunku środka urządzenia, opada ona ku dołowi. Dzięki temu mamy więcej miejsca na podnośniki nożycowe. W efekcie platforma jest stosunkowo niska po złożeniu. Właśnie tę kwestię należy uznać za najbardziej istotną. Ponadto mamy dwie osie na szerokich oponach, co oznacza znacznie większą stabilność podczas jazdy i manewrowania. Z kolei wysokość 85 cm po złożeniu obniża środek ciężkości, dzięki czemu jabłka są narażone na mniej uszkodzeń. Więcej w materiale wideo.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here