Ursus C-328 w gospodarstwie Pana Henryka od prawie 60 lat!

Ursus C-328

Dziś relacja z wizyty w gospodarstwie sadowniczym pana Henryka (powiat grójecki). Prezentowany przez sadownika ciągnik Ursus C-328 pracuje w gospodarstwie już 57 lat. Zobaczcie jak prezentuje się maszyna po niemalże 6 dekadach pracy w sadzie.

Obok nowoczesnych ciągników w sadownictwie pracują również zabytkowe maszyny. Nierzadko są one dumą właściciela. Czasem są odnawiane i przeradza się to w hobby. Prezentowany na filmie ciągnik jest wyjątkowy, ponieważ przepracował w jednym gospodarstwie aż 57 lat i na tym nie koniec.

Gościliśmy w gospodarstwie sadowniczym u pana Henryka Sitarka w gminie Mogielnica. Ursus C-328 jest w jego gospodarstwie od 57 lat. Wyprodukowany został w 1963 roku. Pomimo zasłużonego wieku ciągnik pracuje na co dzień w sadzie, a pan Henryk nie zamierza go sprzedawać, chociaż miał wiele takich propozycji.

Niezwykle rzadko można spotkać ciągnik w podobnym wieku o tak dużym procencie oryginalnych części, który jest w ciągłej eksploatacji. Warto na to zwrócić uwagę zwłaszcza kontekście przedniej osi. W C-328 była ona stosunkowo słaba i zdarzało się, że się łamała. W prezentowanym traktorze nieoryginalny jest wyłącznie alternator i filtr powietrza.

Ciągnik przeszedł jeden remont kapitalny w 1993 roku. Pan Henryk dodaje, że skrzynia, podnośnik czy zwolnice nie były nigdy naprawiane a co za tym idzie rozkręcane.

 

1 KOMENTARZ

  1. Nie orginalny jest obrotomierz filtr oleju też bo jest wymienny i obudowa zaworów jest od C 330 dlatego słabo się przygotowaliscie do tego awiania ciapaka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here