W Australijskiej sortowni zainstalowano system paneli słonecznych o mocy 1,14 megawata

Zakład przetwórstwa i sortownia jabłek Nine Mile Fresh w Australii
Zakład przetwórstwa i sortownia jabłek Nine Mile Fresh w Australii - zdjęcie pobrane z serwisu goodfruitandvegetables.com.au

W zakładzie przetwórstwa i sortownii jabłek Nine Mile Fresh w Australii zainstalowano system paneli słonecznych o mocy 1,14 megawata, aby zmniejszyć zużycie energii na miejscu o jedną trzecią.

System składa się z 2850 paneli słonecznych zainstalowanych na 17 600 m2 powierzchni przemysłowej dachu.

Zaawansowany technologicznie system sortowania i pakowania jabłek przetwarza 150 ton jabłek każdego dnia, które są dostarczane przez 50 producentów z Wiktorii i Tasmanii. Sortownia zużywa dużo energii – 5700 megawatogodzin rocznie, lub tyle samo co zużywa 1000 typowych australijskich domów. Instalacja słoneczna zmniejszy zużycie energii o jedną trzecią, a emisje gazów cieplarnianych o 1600 ton.

Dyrektor generalny, Paul Peters, powiedział, że instalacja słoneczna zapewni czystą, wolną od emisji energię elektryczną po niższej cenie niż energia pochodząca z sieci. „System zwróci się za niecałe sześć lat, a następnie zapewni bezpłatnie jedną trzecią energii elektrycznej na miejscu” – powiedział Peters.

Energia słoneczna pomaga uprawiać jabłka, a teraz jest zbierana w celu sortowania i pakowania ich na półki supermarketów na wschodnim wybrzeżu.

Dla konsumentów i sprzedawców detalicznych coraz ważniejsze staje się wybranie produktu, który ma mniejszy wpływ na środowisko. Zmniejszenie zużycia energii i emisji oraz poprawa naszego zrównoważonego rozwoju pomaga to osiągnąć.

Karol Pajewski
Źródło: goodfruitandvegetables.com.au

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here