Spotkane przedsezonowe plantatorów borówki

  Data/Czas
  15/06/2018

  Lokalizacja
  Plantacja borówki Angeliki i Rafała Krzyżanowskich
  Nowa Wieś 38b
  05-660 Warka, Poland


  Inicjatorem spotkania jest Fundacja Promocji Polskiej Borówki, przy współpracy Stowarzyszenia Plantatorów Borówki Amerykańskiej.
   
  Celem spotkania jest wymiana doświadczeń, ocena zawiązania owoców i bilans niełatwych przygotowań do sezonu 2018. Wydarzeniem towarzyszącym będą I Jagodowe Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej.
  Program spotkania:
  11:00 Zwiedzanie plantacji (młode krzewy borówki w wieku 2-5 lat)

  11:30 Jak zakładać i prowadzić plantacje borówki? – porady ekspertów
  12:00 Wybór materiału szkółkarskiego – na co warto zwrócić uwagę
  12:30 I Jagodowe Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej – szczegóły poniżej
  14:00 Powrót do gospodarstwa i wspólne grillowanie z borówkami w tle
  14:30 Ocena tegorocznego sezonu w opinii plantatorów i naszych ekspertów. W tej roli wystąpią: dr Paweł Krawiec, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie; prof. dr. hab. Stanisław Pluta – Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach, Paweł Wawryszczuk – Polska Borówka.

  Państwo Krzyżanowscy prowadzą plantację (22 ha) i szkółkę krzewów. 70% produkcji eksportują. W lutym zdobyli tytuł najlepszego gospodarstwa w kraju w ramach XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Rolnik – Farmer Roku.

  Organizatorzy proszą o potwierdzenie udziału w spotkaniu: telefonicznie +48 606 717 271 lub mailowo na adres: dzienpolskiejborowki@gmail.com. Na miejscu pobierana będzie opłata w wysokości 50 zł od osoby na pokrycie kosztów cateringu.