Letnie Pokazy Czereśniowe 2023 – ruszyła rejestracja na tegoroczną edycję

Letnie Pokazy Czereśniowe 2022

Tradycyjnie w połowie lata zapraszamy do Samborca k. Sandomierza na Letnie Pokazy Czereśniowe. Już dzisiaj warto więc zarezerwować w swoim kalendarzu niedzielę 30 lipca br.

Spotkanie rozpoczniemy o 09.30 warsztatami praktycznymi w sadzie czereśniowym, które poprowadzą zaproszeni przez nas eksperci na czele z Leonem Jahae z Top Fruit Consultancy. W znanym już Państwu z poprzedniej edycji sadzie w Polanowie jest kilka kwater ‘Kordii’ i ‘Reginy’, w różnym wieku, a nasadzenia znajdują się pod osłonami. Będzie więc wyjątkowa okazja, aby przyjrzeć się w praktyce efektom cięcia i prowadzeniu drzew w różnym wieku proponowanych na poprzednich edycjach Letnich Pokazów Czereśniowych. Sprawdzimy w praktyce także kilka nowych maszyn i technologii, które można wykorzystać w uprawie czereśni. Pojawi się między innymi temat osłon VOEN i ich zastosowania w sadach czereśniowych.

Po części praktycznej zapraszamy wszystkich uczestników spotkania na cześć konferencyjną, która odbędzie się w Zespole Szkół w Samborcu. Tematami przewodnim będą w tym roku systemy prowadzenia sadów czereśniowych oraz przechowywanie i dystrybucja owoców. Podejmiemy także temat monitoringu szkodników oraz efektywnej ochrony i nawożenie sadów czereśniowych. Zastanowimy się także czy warto organizować się jako producenci czereśni i jak dzięki temu walczyć o lepsze ceny tych owoców.letnie pokazy czeresniowe 2023

Uczestnicy LPC będą także mogli spotkać się z doradcami z firm oferujących technologie wspierające producentów czereśni.

Podobnie jak rok temu będzie możliwość indywidulanych konsultacji z naszym gościem specjalnym Leonem Jahae w ramach Klubu Czereśniowego.

Dla każdego z uczestników zapewniamy pakiet materiałów konferencyjnych, a także napoje i posiłek.

Dzięki wsparciu partnerów udział w spotkaniu jest bezpłatny, ale ze względów organizacyjnych wymagana będzie rejestracja.

LINK do rejestracji: https://pokazyczeresniowe.pl/ 

Partnerami tegorocznej edycji naszego wydarzenia są firmy Yara Poland, FMC, Chemirol

Patronat medialny: SAD24.pl, MPS Sad, Czereśnia.

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here