Boskoop – najdroższa odmiana w grupach producenckich

jabłka Boskoop

Boskoop to najbardziej popularna z odmian kulinarnych uprawianych w Polsce. Od kilku lat jest również jedną z najdroższych odmian na rynkach hurtowych. Popyt na jabłka kulinarne w ciągu ostatnich lat rósł szybciej niż ich podaż na rynku. Stąd wysokie ceny.

Analizując najnowsze cenniki grup producenckich na szczycie odmian pod względem ceny zakupu jest obecnie właśnie Boskoop. U niektórych kupujących otrzymamy 2,50 zł za kilogram za jabłka od 70 do 95 milimetrów. To podwyżka z przedświątecznych (najczęściej) 2,00 zł za kilogram.

Zakupy Boskoopa rozpoczęły się wraz z początkiem grudnia. Wynikało to z logistyki poprzedzającej Święta Bożego Narodzenia. Przez cały miesiąc ceny były zbliżone do 2,00 zł za kilogram. Równocześnie, przez cały grudzień ceny na rynkach hurtowych były znacznie wyższe. Nie inaczej jest teraz.

W hurcie sadownicy sprzedadzą Boskoopa od 45 do maksymalnie 60 zł za 15 kilogramową skrzynkę (3,00 – 4,00 zł/kg). Jeśli chodzi o grupy producenckie, to Boskoop trafia głównie do supermarketów. Wzrosty cen są oznaką niesłabnącego popytu ze strony konsumentów, a co za tym idzie zamówień ze strony sieci handlowych. Z drugiej strony grupy aby zakupić niezbędne ilości jabłek są zmuszone podnieść ceny zakupu zwłaszcza w odniesieniu do znacznie wyższych cen na rynkach hurtowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności