Co słychać w hurcie? Bronisze 27.09.2021

jabłka Bronisze

Szczyt zbiorów jabłek to szczyt ich podaży na rynkach hurtowych. Pomimo tego ceny są dosyć stabilne. Zwiększyło się natomiast zainteresowanie śliwkami.

Na rynkach hurtowych podaż jabłek jest bardzo duża. Nie inaczej jest na podwarszawskich Broniszach. W przypadku jabłek dominuje Gala i Szampion. Ceny wywoławcze za obie odmiany w przypadku jabłek wysokiej jakości wynoszą 20 zł (1,33 zł/kg). Podaż pozostałych odmian jest nieco mniejsza, jednak ceny wywoławcze są bardzo wyrównane. Jeśli chodzi o powszechnie uprawiane odmiany to sprzedaż nie jest płynna i jak to mówią producenci „swoje trzeba odstać”.

Z drugiej strony kupujący poszukują Lobo i Pirosa. Kończy się sprzedaż Lobo bezpośrednio z sadów, a sadownicy nie sprzedają jeszcze tej odmiany z chłodni. W związku z tym podaż jest nieco mniejsza. Producent oferujący Lobo stosukowo szybko sprzedaje nawet większe partie. W sprzedaży są dostępne jeszcze ostatnie partie Pirosa, które również stosunkowo szybko znajdują nabywców.

W sprzedaży śliwek widać natomiast ożywienie. Wysokiej jakości President, TopHit i Węgierka Zwykła sprzedają się płynnie po 3,00 zł za kilogram. Natomiast za odmianę Amers z chłodni kupujący muszą zapłacić od 4,00 do 5,00 zł za kilogram. Sprzedający sadownicy zwracają uwagę na fakt, że niezależnie od odmiany śliwki cieszą się obecnie większym popytem.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here