Długi rosną. T.B. Fruit winny Skarbowi Państwa 7 000 000 złotych

Gala przemysł

Niestety, w miarę upływu czasu pojawia się coraz więcej nowych faktów dotyczących działalności firmy T.B. Fruit w Polsce. Jak się okazuje, na stratę narażony został również Skarb Państwa. Na pieniądze czekają więc już nie tylko dostawcy owoców.

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości, Iwona Arent działając w imieniu poszkodowanych przez spółkę T.B. Fruit zwróciła się do Naczelnika Świętokrzyskiego Urzędu Skarbowego z zapytaniem poselskim. Według uzyskanych przez nią informacji spółka jest winna Skarbowi Państwa (Świętokrzyskiemu Urzędowi Skarbowemu) kwotę ponad 7 000 000 zł z tytułu zaległości w podatku VAT za 2014 rok. 

Posłanka zwraca uwagę na fakt, że Urząd Skarbowy będąc wierzycielem spółki i obciążając hipotekę zakładu w Annopolu nie dokonuje egzekucji majątku. Ponadto pracownicy tego zakładu dostali wypowiedzenie o pracę i wraz z końcem roku przestanie on być dozorowany przez pracowników ochrony. Zachodzi podejrzenie, że wartościowy majątek zostanie wywieziony za granicę bądź co gorsza rozgrabiony.

W związku z tym posłanka partii rządzącej wnosi o pilne zabezpieczenie majątku dłużnika dłużnika oraz jak najszybsze ściągnięcie należności. Wynika to z kwestii prawnych ponieważ hipoteka nieruchomości w Annopoli jest obciążona na rzecz Świętokrzyskiego Urzędu Skarbowego.

Jeśli chodzi o kilkudziesięciu poszkodowanych, których reprezentuje adwokat Lech Obara kwota zadłużenia przekracza 10 000 000 zł. Poszkodowani wspólnie aktywnie działają po stworzeniu stowarzyszenia poszkodowanych przez tytułową firmę. 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here