Handel jabłkami z różnych perspektyw i odmiana klubowa z lubelskich sadów – konferencja TRSK już 14 grudnia

Magic star odmiana klubowa jabłek

Handel jabłkami z różnych perspektyw i odmiana klubowa z lubelskich sadów – zaproszenie na grudniową międzynarodową konferencje sadowniczą w Lublinie.

Jak wygląda współpraca z sieciami handlowymi zarówno z perspektywy grupy producenckiej jak i indywidulanego gospodarstw sadowniczego, jak kształtują się koszty produkcji jabłek i gruszek oraz jak sytuacja w sadownictwie wpływa na zmiany w strukturze uprawianych w Polsce odmian jabłek – o tym wszystkim będzie można usłyszeć już 14 grudnia w Lublinie podczas konferencji zorganizowanej przez Towarzystwo Rozwoju Sadów Karłowych.

Konferencja to także okazja do sprawdzenia jak w naszych warunkach wygląda w praktyce uprawa i sprzedaż odmian klubowych na przykładzie odmiany Magic Star. Co więcej będzie można samemu sprawdzić jak ta odmiana smakuje – i to już z tegorocznej produkcji w lubelskich sadach. Zaproszeni eksperci z Holandii i Belgii podzielą się swoimi doświadczeniami i obserwacjami dotyczącymi odmian klubowych oraz ich przydatnością do uprawy w polskich warunkach. Wykładowca z Ukrainy, przedstawi aktualną sytuacje sadowników i potencjał produkcyjny tego kraju.

Grudniowe spotkanie będzie okazją nie tylko do podsumowania tegorocznego sezonu, ale także do wspólnego świętowania 25-lecia Grupy Producenckiej Stryjno-Sad.

Konferencja odbędzie się 14 grudnia w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, którego Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu jest współorganizatorem tego wydarzenia. Szczegółowy program już wkrótce.

Źródło: materiał prasowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here