Kradzieże paliwa w Holandii

używany ciągnik sadowniczy

Rekordowo wysokie ceny paliw sprawiają, że w Holandii coraz częściej dochodzi do kradzieży. Holenderski związek producentów owoców ostrzega sadowników i zaleca czujność.

Służby otrzymują coraz więcej sygnałów o kradzieżach paliw. Zgłoszenia pochodzą z Belgii, Holandii i północnej Francji. Zdarzenia dotyczą nierzadko setek litrów skradzionych z samochodów ciężarowych, koparek czy innych maszyn.

NFO (holenderski odpowiednik naszego Związku Sadowników) informuje o dwóch przypadkach kradzieży paliwa z ciągników rolniczych w zagłębiach produkcji sadowniczej (Geldria, Utrecht). Zbliża się czas nawadniania, a więc pracy agregatów prądotwórczych, które zasilają pompy. W związku z tym związkowcy zalecają czujność i nie pozostawianie agregatów czy ciągników bez nadzoru.

Ile zatem kosztuje olej napędowy na zachodzie Europy? Ceny są znacznie wyższe niż w Polsce i mogą nas przerażać. Niemniej w stosunku do tamtejszych zarobków i siły nabywczej pieniądza są i tak realnie tańsze niż w Polsce. Średnia cena litra oleju napędowego w Holandii to 10,71 zł/litr, w Belgii – 8,97 zł/litr, a we Francji 9,74 zł/litr. 

źródło: nfofruit.nl / transport-online.nl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here