Obiekt grupy Polskie Sady już nie do uratowania… [Aktualizacja]

pożar grupy polskie sady

W piątek (15.01.2020) w godzinach wieczornych w obiekcie grupy producentów owoców Polskie Sady w Białej Rawskiej wybuchł pożar. W akcji gaśniczej nadal bierze udział wiele zastępów straży pożarnej. Z powodu wiatru ogień rozprzestrzeniał się błyskawicznie. W tym momencie ogień zajął już cały obiekt.

Niska temperatura i silny wiatr utrudniają akcję gaśniczą. Wiatr podsyca ogień, który rozprzestrzeniał się błyskawicznie i zajmował kolejne hale. Około godziny 21:00 objął już niemalże cały obiekt.

Przeczytaj też: Płonie Grupa Producentów Owoców Polskie Sady! [Zdjęcia]

Nad miastem unosi się wysoki słup kłębiącego dymu. Łuna jest widoczna z wielu kilometrów. Płonąca płyta warstwowa była głównym powodem wydobywania się z obiektu czarnego, duszącego dymu. Już po godzinie 21:00 można było z całą pewnością stwierdzić, że obiekt nie jest do uratowania.

Płomienie unosiły się kilkanaście metrów ponad poziom dachu hal. Ciepło dało się odczuć z odległości około 50 metrów.

Grupa głównie zajmowała się przetwórstwem owoców pod kątem ich obierania. W przeszłości wynajmowała również sadownikom obiekty chłodnicze.

Na miejscu, to jest na ulicy Targowej w Białej Rawskie błyskawicznie zebrało się setki sadowników i gapiów. 

pożar przetwórni w białej rawskiejpożar przetwórni w białej rawskiejpożar przetwórni w białej rawskiejpożar przetwórni w białej rawskiejpożar przetwórni w białej rawskiejpożar przetwórni w białej rawskiejpożar przetwórni w białej rawskiejpożar przetwórni w białej rawskiej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here