Poszkodowani producenci i dostawcy zakładają stowarzyszenie i zachęcają do kontaktu

jabłka w skrzyni

Poszkodowani przez zakłady przetwórcze, które nie wypłaciły pieniędzy za dostarczane owoce, dalej jednoczą siły. W tym celu powstało specjalne Stowarzyszenie. 

W 2022 roku producenci owoców i warzyw, a także przedsiębiorcy pośredniczący w handlu zostali poszkodowani przez dwie duże firmy firmy przetwórcze. Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu sąd w Kielcach ogłosił upadłość firmy T.B. Fruit, w przypadku której zadłużenie przekracza 90 milionów złotych. W wielu przypadkach zaległości w płatnościach dotyczą dostaw z 2021 czy 2020 roku. Kolejna głośna sprawa, czyli Kampol-Fruit.

Poszkodowani nie zamierzają odpuścić sprawy, tylko dalej walczyć o swoje. W tym celu jednoczą siły w ramach Stowarzyszenia.

Działanie w ramach takiej organizacji będzie prostsze i bardziej skuteczne. Jest ono już w trakcie rejestracji pod nazwą: Stowarzyszenie dostawców owoców i warzyw pokrzywdzonych przez nieuczciwych kontrahentów. Założyciele to: Stanisław Zębek, Paweł Jaruga i Tomasz Figiel.

Założyciele Stowarzyszenia proszą o kontakt wszystkich poszkodowanych z branży owocowo-warzywnej. Chcą dotrzeć do jak największej liczby osób, aby przyszłe działania były jeszcze bardziej skuteczne. W rozmowie z nami podkreślają, że presja ma sens i tylko zjednoczenie się i wspólne działania mogą doprowadzić do odzyskania pieniędzy. W związku z tym założyciele zachęcają do kontaktu. Można kontaktować się z nimi pod numerami telefonów:  Lucjan Zębek 781 833 431. Paweł Jaruga 505 166 295.

5 KOMENTARZE

  1. Może zamiast stowarzyszenia to szanowni państwo sobie założycie grupę producencką, no co przecież można, i spróbujecie swoich sił w sprzedaży waszych wspaniałych, zdrowych qrwa i jeszcze ekologicznych produktów, co to certyfikat na nie ma jeden chłop w całej wsi, ale nadzwyczajną wydajność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here