Powrót przymrozków. Nawet -5°C przy gruncie

przymrozek

Fala przymrozków po raz kolejny dotknie Polskę i kraje sąsiednie. Gdzie nocą z wtorku na środę będzie najzimniej?

Coraz suchsza pogoda sprzyja powstawaniu wyżów, które raz sprowadzają gorące powietrze z południa, by zaledwie po kilku dniach napłynęło do nas lodowate powietrze z północy.

Po bardzo ciepłej majówce we wtorek na termometrach w najcieplejszym momencie dnia zobaczymy maksymalnie 12 – 14 °C. Tuż po zachodzie słońca temperatura zacznie gwałtownie spadać. W środę o poranku mróz na wysokości 2 metrów pojawi się na Podlasiu, Mazurach, Warmii i na północy Mazowsza – tutaj odnotujemy od -3 do -1 °C, a przy gruncie nawet do -5 °C.

Przygruntowe przymrozki wystąpią na Kaszubach, Kujawach, nad resztą Mazowsza, północy i wschodzie Ziemi Łódzkiej oraz na północy województwa lubelskiego. Tu na termometrach zobaczymy 1 do 2 °C na plusie na wysokości 2 metrów i do -2 °C przy gruncie (zagłębie grójecko-wareckie).

Przymrozki ominą w środę zachodnią i południową część kraju. Chłodny zapowiada się również czwartkowy poranek, ale nie są jeszcze znane dokładne wyliczenia temperatury na ten czas.

Zimne powietrze znacznie bardziej da się we znaki naszym sąsiadom, zwłaszcza na Litwie, Łotwie i w Estonii, gdzie temperatura spadnie do nawet -5 °C na wysokości 2 metrów.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here