Sad chroniony biologicznie – wnioski po trudnym sezonie

sad ekologiczny

W czwartek, 21 stycznia 2021 roku, odbędzie się spotkanie on-line dotyczące ekologicznej uprawy jabłoni. Gościem specjalnym będzie dr Michał Pniak z firmy BIOCONT, który wyjaśni, jakie wyzwania stoją przed sadownikami, którzy decydują się na produkcję ekologicznych jabłek i czy taka uprawa jest opłacalna.

 Ekologiczną uprawę jabłoni rozważa wielu sadowników w kontekście alternatywy dla produkcji konwencjonalnej i zwiększenia zysków ze sprzedaży jabłek. Jakie elementy powinniśmy wziąć pod uwagę zastanawiając się nad zmianą profilu produkcji? Z jednej strony słyszymy o wysokich cenach jabłek ekologicznych, z drugiej jednak eksperci nie kryją, że potrzebna jest duża wiedza, cierpliwość i fachowe doradztwo.

 Wartościowe wnioski przynosi sezon 2021. Zwiększona presja ze strony parcha, kłopoty z wyznaczeniem odpowiedniego momentu zwalczania owocówki jabłkóweczki, a także deszczowy przebieg zbiorów stanowiły duże wyzwanie. Tym bardziej dla sadowników, którzy zajmują się uprawą ekologiczną. Ale chociaż miniony rok przez większość producentów owoców uznany został jako trudny, pojawia się coraz więcej rozwiązań pomocnych w ekologicznej ochronie sadów.

Nie przegap tego webinarium i dołącz do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/704219303624273

Jak producenci poradzili sobie z ochroną w tak specyficznym sezonie? Zapraszamy do udziału w webinarium, którego gościem specjalnym będzie dr Michał Pniak z firmy BIOCONT. Podczas spotkania będzie możliwość dyskusji i wymiany poglądów.

 Webinarium odbędzie się w czwartek, 21 stycznia 2021 roku, o godzinie 19.00. Zachęcamy do uczestnictwa i dyskusji.  Udział w spotkaniu jest bardzo prosty:

– w czwartek, 21 stycznia, o godzinie 18:55 należy kliknąć w link wydarzenia: https://plantpress.clickmeeting.com/sad-chroniony-biologicznie-wnioski-po-trudnym-sezonie-dr-michal-pniak

– podać swoje imię oraz adres email i dołączyć do spotkania,

– można łączyć się z komputera, tabletu czy smartfona,

– do webinarium można dołączyć także w trakcie jego trwania.

biocont

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here