Test sekatora elektrycznego Felco 812 [Video]

Felco 812

Jednym z rozwiązań dostępnych na rynku wśród sekatorów elektrycznych jest ceniony przez sadowników model Felco 812. Narzędzie wyróżnia się bardzo wysoką jakością wykonania i wszechstronnością.  Sprawdziliśmy, jak sekator sprawdza się w sadzie.

Cięcie sportów Red Deliciousa nie jest ani łatwiejsze, ani trudniejsze od cięcia pozostałych odmian. Niemniej odmiana rośnie „po swojemu”, a bardzo duża liczba gałęzi daje wiele możliwości prawidłowego wykonania tego zabiegu agrotechnicznego. Najważniejsze niezmiennie pozostaje utrzymanie każdego z drzew w równowadze między wzrostem wegetatywnym, a generatywnym. Jednak w dzisiejszych czasach zachowawcze cięcie sportów Red Deliciousa przyniesie nam więcej szkody niż pożytku. Owoce odmian Red Chief czy Early Red One® – Erovan będą miały przede wszystkim problemy z odpowiednim wybarwieniem.

Rosnące koszty pracy i niedobór pracowników do cięcia zimowego sprawiają, że z roku na rok rozpoczynamy wykonywanie zabiegu coraz wcześniej. Tej zimy i wiosny najprawdopodobniej jeszcze większy odsetek sadów w małych i średnich gospodarstwach będzie obcięty siłami domowników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here