To niespotykane, ale przed południem brakowało owoców na Broniszach

czereśnie na rynku hurtowym w broniszach

Sytuacje, gdy na rynkach hurtowych brakuje owoców, są w dzisiejszych czasach bardzo rzadkie. Dlaczego dziś notowaliśmy niedobory owoców na Broniszach?

Dziś przed południem na rynku hurtowym w Broniszach miała miejsce wyjątkowo rzadka sytuacja. Brakowało czereśni, wiśni i truskawek. Ci, którzy rano przyjechali na miejsce niedowierzali, że w lipcu mogą być świadkami takich pustek. Nieliczni sadownicy byli w stanie sprzedać swoje owoce po wyższych cenach.

To przede wszystkim zasługa pogody. Wczorajszy, wyjątkowo upalny dzień sprawił, że w wielu gospodarstwach nie zbierano owoców. Potwierdza to również fakt, że podaż wspomnianych gatunków zaczęła rosnąć już po południu. Zatem po kilku wyjątkowo korzystnych godzinach sytuacja szybko ustabilizowała się.

Jak relacjonują nam sprzedający, dobrej jakości czereśnie można było sprzedać bez problemu po 14,00 zł/kg. Podczas gdy pod koniec tygodnia było to przeważnie około 10,00 zł/kg. Gdyby ktoś oferował topową jakość to również bez problemu uzyskałby co najmniej 16,00 zł/kg.

Około godziny 10:00 na rynku wiśnie oferowali jedynie pojedynczy sadownicy. W takiej sytuacji byli w stanie sprzedać owoce przez krótki czas nawet po 10 zł/kg (30 zł za łubiankę). Również truskawki przez krótki czas osiągały niemal 40 zł za łubiankę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here