Tragiczny efekt upałów. Pożar przechowalni owoców w powiecie grójeckim

pożar w gospodarstwie sadowniczym

Płonie przechowalnia owoców w miejscowości Dziunin, gmina Mogielnica, powiat grójecki. Na miejscu jest wiele jednostek straży pożarnej, ale sytuacja jest trudna do opanowania ze względu na upał i silne podmuchy wiatru.

Na miejscu są strażacy ochotnicy z okolicy oraz jednostki zawodowe Straży Pożarnej z Grójca. Pożar zauważono chwilę po godzinie 13. Właściciela posesji nie było w domu w momencie wybuchu pożaru.

Zebrani na miejscu okoliczni mieszkańcy twierdzą, że w budynku znajdują się jeszcze jabłka. Nad okolicą unoszą się czarne kłęby dymu, które widać z kilku kilometrów. Aktualnie na miejsce dojeżdżają kolejne jednostki Straży Pożarnej.

Akcja jest trudna ze względu na wysoką temperaturę i silne podmuchy wiatru. Budynek jest częściowo murowany, a częściowo zbudowany z płyty warstwowej, która pali się bardzo szybko…

Świadkowie mówią, że na początku iskrzyły się i płonęły panele fotowoltaiczne na południowej części dachu. Nie jest to jednak oficjalna informacja, na pewno spróbujemy ją potwierdzić. Jednak bez względu na przyczynę, jest to ogromna tragedia…

pozar przechowalni owocow

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here