Wystawa odmian jabłek z całego świata na Interpoma 2022

Po raz pierwszy w swojej historii, Interpoma, międzynarodowe targi poświęcone jabłkom, które odbędą się w dniach 17-19 listopada, będą gościć Variety Garden, wystawę ponad 55 odmian jabłek z całego świata.

12. edycja Interpomy będzie pełna kolorów. Podczas międzynarodowych targów skupionych wokół jabłek, które odbędą się w dniach 17-19 listopada, Fiera Bolzano będzie gospodarzem wystawy ponad 55 odmian jabłek, które pochodzą z krajów wiodących w uprawie tego gatunku z całego świata, w tym z Nowej Zelandii, Stanów Zjednoczonych i Francji, jak również oczywiście Włoch, w tym Południowego Tyrolu i Trentino. Interpoma Variety Garden, najnowszy dodatek do programu Interpoma 2022, jest organizowany we współpracy z Variety Innovation Consortium South Tyrol (SK) i Laimburg Research Centre.

„Wychodzimy z Variety Garden jako sposobem na ożywienie innowacyjnego i międzynarodowego ducha Interpomy poprzez kolor i wygląd”, mówi Thomas Mur, dyrektor zarządzający Fiera Bolzano. „Odmiany jabłek pochodzą z krajów wiodących w produkcji jabłek i opowiadają historię trzydziestu lat branży. Zaczyna się od pierwszych uprawianych odmian, które zostały wprowadzone dokładnie trzydzieści lat temu, takich jak KIKU® i Pink Lady®, aż po nowe odmiany, które dopiero trafiają na półki supermarketów. Jesteśmy niezmiernie dumni, że jako pierwsi i jedyni zgromadziliśmy pod jednym dachem bogactwo odmianowego dziedzictwa” – dodaje Mur.

Niekwestionowaną gwiazdą Variety Garden będzie kolor. Prezentowane owoce będą miały niezwykle szeroką gamę odcieni, od jasnożółtego jabłek yello® i opal®, przez świeżą, jasną zieleń GreenStar®, po ciemną, intensywną czerwień Crimson Snow®, aż po atrakcyjne nowe odmiany z czerwonym miąższem znane jako Red Moon®, Kissabel® i Lucy™Glo.

Interpoma Variety Garden to tylko jedna z wielu imprez towarzyszących zaplanowanych na 12. edycję Interpomy. Wernisaż zostanie otwarty podczas Opening Night 16 listopada. Wówczas zostanie przyznana także nagroda Interpoma Award. Nagrodzone zostaną najlepsze innowacje w dziedzinie ochrony wód. Kongres Interpoma odbędzie się 17 i 18 listopada i skupi się na sektorze jabłek w Stanach Zjednoczonych i robotach do zbioru. Natomiast Interpoma Tours, czyli 10 wizyt z przewodnikiem po najbardziej innowacyjnych firmach z branży w Południowym Tyrolu i Trentino, będą odbywały się przez wszystkie trzy dni trwania wydarzenia.

Źródło: informacja prasowa Interpoma

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here