Za ile kupimy dziś Ursusy C-330? [Przegląd cen]

ursus ciągnik ceny przegląd

Żywotność, niezawodność, sentyment, nostalgia, ale przede wszystkim kawał historii polski i naszego rolnictwa. Ciągniki marki Ursus od dziesięcioleci pracują w polskich gospodarstwach. Pomimo upływu lat, trzeba za nie zapłacić coraz więcej…

Obecnie, pomimo upływu lat i teoretycznego spadku wartości używanych maszyn, za „trzydziestkę” trzeba zapłacić znacznie więcej niż nawet 10 lat temu. Wynika to po części z inflacji, ale przede wszystkim z popytu na te ciągniki, który nie słabnie. Jeśli popyt nie słabnie, a maszyn nie przybywa (tylko powoli ubywa z rynku) efekt może być tylko jeden – wzrost cen.

1 segment cenowy do 15 tysięcy złotych

Najtańsze sztuki C-330 wyceniane są na rynku wtórnym na około 10 000 złotych. Nie brakuje tu także „składaków” i samoróbek. Pomimo zapewnień sprzedających o roku produkcji 1985 czy 1990, wprawne oko zauważy, że są to tak naprawdę Ursusy C-328 z lat 60-tych pozbawione charakterystycznej, owalnej maski. Nierzadko oferowane są traktory bez dokumentów i w bardzo złym stanie technicznym, który wymaga kapitalnego remontu silnika, masy pracy i kolejnych kilku tysięcy złotych.

2 segment cenowy od 15 do 30 tysięcy złotych

Następnie mamy maszyny, które po zakupie w zasadzie mogą następnego dnia pracować w naszym gospodarstwie. Ich stan techniczny jest średni lub dobry, ale zazwyczaj wymagają kilku napraw, czy nowych części. W powyższych widełkach cenowych również znajdziemy traktory z tylnym mostem od C-328 i konstrukcje mocno przez lata zmodyfikowane. Niemniej przy takich kwotach zakup jest już znacznie mniej ryzykowny.

3 segment cenowy od 30 do 45 tysięcy złotych

Powyżej 30 000 złotych znajdziemy już ciągniki wyremontowane. Nierzadko są one już wzbogacone od wspomaganie kierownicy czy okrągłe błotniki. Zdarzają się także zwężane wersje sadownicze. Stan techniczny jest dobry lub bardzo dobry. Całość prezentuje się schludnie po kompletnym lakierowaniu. W tym segmencie kupimy także C-335 lub C-330M z końcowych lat produkcji modelu.

4 segment cenowy, powyżej 45 tysięcy złotych

W tym wypadku mówimy o kilku traktorach w stanie absolutnie idealnym. Są to maszyny po generalnym remoncie, wszystkie części są oryginalne, a stan techniczny jest wyjątkowo dobry. Nierzadko są to profesjonalnie odrestaurowane traktory dla kolekcjonerów i bardzo poszukiwane wersje. Najwyższa cena za „trzydziestkę” na rynku wtórnym to niemal 60 000 złotych. Wygląda jakby przed chwilą zjechała z linii produkcyjnej… 

 

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here