Aktualne ceny skupu truskawek na mrożenie i tłoczenie

ceny truskawek w skupie 2022

Czym bliżej do rozpoczęcia zbiorów truskawek z gruntu, tym więcej przetwórni rozpoczyna ich przetwarzanie. Ceny skupu truskawek przemysłowych wzrosły.

O pierwszych ofertach kupna truskawek przez nieliczne zakłady informowaliśmy kilka dni temu. Wówczas stawki były na poziomie 2,50 zł za kilogram. Dotyczyło to truskawek z szypułką z przeznaczeniem na musy i przeciery. Ta niska cena na początku sezonu nie była (jak co roku) niczym niepokojącym, ale raczej standardem powtarzającym się co roku.

Kolejne zakłady rozpoczynają skup i przetwórstwo truskawek. Aktualne ceny skupu wynoszą 3,00 zł za kilogram owoców z szypułką oraz 4,50 zł za kilogram owoców bez szypułki z przeznaczeniem na mrożenie. Zatem mówimy tu o widocznym wzroście ze wspomnianych 2,50 zł/kg. Jeszcze wczoraj na targowisku w Nowym Przybojewie punkty skupu oferowały 2,80 zł za kilogram truskawek z szypułką. 

Wzrosty cen skupu to jednoznacznie dobra informacja. Tym bardziej, że notujemy je jeszcze przed rozpoczęciem zbiorów z gruntu. Należy zaznaczyć, że opisywana sytuacja jest pierwszym potwierdzeniem znacznego zapotrzebowania zakładów przetwórczych na truskawki. Cena, która satysfakcjonowałaby producentów oraz gwarantowała zyski, to przy tegorocznych kosztach produkcji poziom 6,00 zł za kilogram.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here