Kolejny krok ku powołaniu Funduszu Gwarancji Rolnych

Rafał Romanowski

Wszystko wskazuje na to, że zapowiedziany jeszcze w grudniu Fundusz Gwarancji Rolnych zostanie utworzony. Wczoraj projekt odpowiedniej ustawy omawiany był na posiedzeniu Rady Ministrów.

Wczoraj (25 kwietnia) po posiedzeniu Rady Ministrów, sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa, Rafał Romanowski, poinformował o kolejnym etapie realizacji zapowiedzi poprzedniego ministra – Henryka Kowalczyka. Były minister po raz pierwszy mówił o planach utworzenia Funduszu Gwarancji Rolnych 12 grudnia ubiegłego roku w Przysusze.

Jak informował na konferencji prasowej Rafał Romanowski, podczas posiedzenia rządu procedowano dwa projekty dotyczące rolnictwa. Pierwszym jest Fundusz Ochrony Rolnictwa. – W przypadku gdy rolnik nie otrzyma zapłaty ze względu na upadłość podmiotu, który skupuje dane płody rolne lub jest niewypłacalnym to wtedy taki rolnik zgłasza się do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Tam będzie prowadzony odrębny rachunek bankowy na pokrycie rekompensat dla polskich rolników poszkodowanych przez brak zapłaty za dostarczone surowce – wyjaśnił. 

Drugim aktem prawnym omawianym podczas dzisiejszej Rady Ministrów był projekt ustawy o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji w zakresie biogazowni rolniczych, a także ich funkcjonowaniu.

źródło i zdjęcie konferencja: Konferencja prasowa Kancelarii Premiera z dnia 25.04.2023

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here